DEZYNFEKCJA WARSZAWA - OZONOWANIE

Ozon to cząsteczka zbudowana z trzech atomów tlenu. W atmosferze pełni funkcję filtra, który pochłania ultrafiolet. Ma właściwości antyseptyczne. Jego działanie jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż dzialanie chloru najczęściej stosowanego przy dezynfekcji.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie jest sposobem przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Jego silne właściwości utleniające pozwalają na całkowite oczyszczenie pomieszczeń z bakterii, alergenów, grzybów, wirusów, pleśni, roztoczy jak również nieprzyjemnych zapachów. Ozon nie maskuje lecz skutecznie się pozbywa uciążliwych woni. Z tego względu zaleca się stosowanie go gdy mamy problem z zapachem odzwierzęcym (np. kociego moczu), spalenizny, farb, lakierów, dymu z papierosów i wszelkiego rodzaju stęchlizny.
Usuwa pyłki roślin, co dla alergików jest bardzo istotne. Działa on powierzchniowo, dlatego zawsze należy usunąć przyczynę przez którą trzeba wykonać zabieg, np. w przypadku pleśni należy przed zabiegiem usunąć ją ze ścian środkiem grzybobójczym, gdyż ozon zniszczy zarodniki czy zapach ale samej pleśni nie usunie.

W wyozonowanych pomieszczeniach przebywanie wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie, gdyż poprawia się działanie układu odpornościowego czy krążenie krwi, zmniejsza się ryzyko chorób układu oddechowego, sprzyja pozbywaniu się z organizmu wszelkich toksyn. Po zabiegu ozonowania przebywa nam się dużo przyjemniej w mieszkaniu.

Dezynfekcja – Jak przygotować mieszkanie do zabiegu?

Należy zabrać wszystkie rośliny i zwierzęta z pocieszeń, w których będzie wykonywane ozonowanie(rybki w akwarium mogą zostać). Elektronikę można profilaktycznie owinąć folią, aby zabezpieczyć przed utleniającymi właściwościami ozonu. Aby zabieg był w pełni skuteczny należy pozaklejać wszystkie kratki wentylacyjne.
Po wywietrzeniu mieszkania w którym był wykonywany zabieg, w pomieszczeniu może utrzymywać się charakterystyczna dla ozonu mgiełka oraz zapach, które w żaden sposób nie są szkodliwe dla człowieka.

dezynfekcja, ozonowanie

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja - Blog

zamgławianie na pluskwy

Jak przygotować mieszkanie do zamgławiania

Jak przygotować mieszkanie do zamgławiania? Zamgławianie mieszkania pozwala wyeliminować problem szkodników w sposób skuteczny, a więc z uwzględnieniem również tych przestrzeni i zakamarków, które nie są widoczne gołym okiem. Nowoczesne metody nie pozostawiają po sobie żadnych śladów w postaci plam czy zacieków. Mimo to aby zabieg był w pełni skuteczny należy odpowiedni przygotować mieszkanie do

Więcej »
dezynfekcja

Jak rozpoznać obecność myszy i szczurów w domu oraz jak z nimi walczyć?

Jak rozpoznać obecność myszy i szczurów w domu oraz jak z nimi walczyć? Chyba niewiele rzeczy budzi w nas tyle negatywnych emocji, co odkrycie obecności gryzoni w domu. Myszy i szczury, choć niewielkich rozmiarów mogą przysporzyć niemało problemów, a jeśli już się zalęgną, to ich pozbycie się ich przyprawia o zawrót głowy. Jak w porę rozpoznać

Więcej »
dezynfekcja

Domowe sposoby na pluskwy

Domowe sposoby na pluskwy Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że problem pluskiew domowych w wysoko rozwiniętych krajach, został całkowicie rozwiązany. Jednak w związku z otwarciem granic pomiędzy wieloma państwami oraz wzrostem liczby ludności na różnych obszarach, insekty zaczynają powracać. Wiele osób po odkryciu pluskiew, uważa je za powód do wstydu. Zapewne ze względu na stereotyp

Więcej »
to top