Zwalczanie pluskiew domowych

Zwalczanie i usuwanie pluskiew

Pluskwy domowe roznoszą się bardzo szybko a co jeszcze gorsze na ogół niepostrzeżenie. Bardzo często ci niechciani lokatorzy przenoszeni są za sprawą szeroko rozumianych podróży tj. wyjazdy na wakacje, noclegi w hotelach, schroniskach, podróżowanie środkami komunikacji, pobyty w szpitalach, kinach czy zakup mebli.

Pluskwy domowe w początkowym stadium rozwoju populacji gnieżdżą się głównie w najbliższym otoczeniu człowieka, w łóżku oraz jego okolicy. Jednak wraz z upływem czasu na skutek ich namnożenia rozprzestrzeniają się one coraz dalej.

W przypadku występowania pokaźnej populacji w obrębie jednego mieszkania, jak najbardziej naturalną sytuacją jest ich rozchodzenie się do mieszkań sąsiadów w obrębie całego bloku. Jak wiadomo skutkiem bytowania w naszym mieszkaniu pluskiew są ich ugryzienia występujące głównie nocą. Nie rzadko jednak są one bagatelizowane czy utożsamiane z pogryzieniami przez komary czy pająki lub alergią skórną. Nawet wizyta u dermatologa nie zawsze wyjaśnia problem, ponieważ często stawianą diagnozą przez specjalistów jest alergia np. na proszek do prania, bądź skłaniają się w stronę np. świerzbu.

Jednak z naszego wieloletniego doświadczenia jednoznacznie wynika, iż kilka ugryzień w niewielkiej odległości, usytuowanych w jednej linii bądź składające się na trójkąt, jednoznacznie wskazują na pluskwy. Jeżeli ślady obserwowane są w niezbyt owłosionych częściach ciała tj. np. na rękach, przedramionach, twarzy, szyi, dłoniach, plecach czy udach mamy niemal 100 % pewność, iż te ugryzienia pochodzą właśnie od pluskiew.

 
 

Co gorsza, nie każdy może utrwalić się w przekonaniu, że w jego domu znajdują się pluskwy bazując tylko na ugryzieniach. Często bywa, że spośród pary osób, śpiących w jednym łóżku, jedno notuje regularne ugryzienia gdy druga osoba twierdzi, że nie jest atakowana i nie posiada żadnych śladów ugryzień na ciele. Prawda jest taka, że za pozostawianie śladów po pluskwach odpowiedzialny jest odczyn alergiczny.

Po ugryzieniach komarów każdy ma na ciele ślady większe bądź mniejsze, natomiast jeżeli chodzi o pluskwy domowe u niektórych osób śladów tych może nie być w ogóle (w przypadku braku odczynu). Reakcja organizmu na ugryzienia pluskiew jest bardzo indywidualną sprawa, u niektórych ślady oraz swędzenie mogą ustępować po upływie zaledwie kilku godzin, gdy u innych mogą się one utrzymywać nawet kilkanaście dni. Osoby nie posiadające odczynu dużo później zdają sobie sprawę z posiadania „niechcianych lokatorów” w postaci pluskiew w mieszkaniu a tym samym za sprawą upływu czasu mają one dużo większa możliwość namnożenia się i rozprzestrzeniania.

UGRYZIENIA PLUSKIEW

 
  
 

TYPOWE ŚLADY POZOSTAWIANE PRZEZ PLUSKWY DOMOWE

Pluskwa domowa i ślady pluskiew

Jaja Pluskiew

 

JAJKA SKŁADANE PRZEZ PLUSKWY DOMOWE

Samica w ciągu swojego życia składa od 250 do 500 jaj. Inkubacja jajeczek jest ściśle powiązana z temperaturą. W przypadku gdy temperatura otoczenia oscyluje wokół 35-37°C, larwy wylęgają się już po 4-6 dniach, a w warunkach temperatury pokojowej dopiero po 15-29 dniach. Rozwój pluskwy trwa w temperaturze pokojowej 7-10 tygodni. Pluskwy domowe żyją do 2 lat.

ZWALCZANIE I USUWANIE PLUSKIEW

Zwalczanie i usuwanie pluskiew przeprowadzamy stosując wyłącznie sprawdzone metody oraz całkowicie bezpieczne preparaty renomowanych producentów zarówno polskich jak i europejskich, posiadające wszelkie niezbędne atesty i pozwolenia. Odpluskwianie przeprowadzane naszymi metodami jest bezpieczne nawet dla alergików i dzieci. Po przeprowadzonym zabiegu należy opuścić mieszkanie na około 3 godziny, jest to górna granica czasu po jakim preparaty zaschną i powinien usunąć się jakikolwiek zapach.
PRZYGOTOWANIE LOKALU DO ZABIEGU

ODPLUSKWIANIE – METODY

Metoda opryskowa polega na nanoszeniu cieczy użytkowej na różnego rodzaju powierzchnie przy pomocy opryskiwaczy. Ma to na celu zwilżenie powierzchni substancją aktywną, która może być w formie koncentratu, płynnej emulsji bądź proszku. Zdecydowana większość używanych przez nas preparatów jest na bazie mikrokapsułek oraz posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe. Efekt biobójczy następuje na skutek spożycia preparatu przez owady lub też po przez sam kontakt insekta z powierzchnią na którą uprzednio był naniesiony środek. Metodę opryskową cechuje bardzo wysoka skuteczność oraz szybkość działania. Preparaty dobieramy w zależności od specyfiki lokalu oraz stopnia natężenia problemu, stawiając przede wszystkim na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych.

Zamgławianie ULV to metoda stosowana na ogół w pomieszczeniach i obiektach zamkniętych. Generowana zimna mgła ma bardzo drobne kropelki. Jest w stanie swobodnie i długo unosić się w powietrzu a co za tym idzie docierać we wszelkie szpary, zakamraki czy szczeliny gdzie tradycyjny oprysk może nie dotrzeć. Zwalczanie pluskwy domowej metodą zamgławiania ULV jest obecnie najskuteczniejszą metodą. Pluskwa domowa jest owadem bardzo uciążliwym i niestety ciężkim do wytępienia. Cechują się one silną chemioodpornością, czasem bywają nawet niemal całkowicie odporne na związki z grupy pyretroidów. Skuteczne zwalczanie pluskiew musi opierać się na odpowiedniej, przemyślanej rotacji insektycydów. W związku z tym na ogół konieczne jest wykonanie 2-3 zabiegów(w zależności od użytej metody) celem eliminacji całej populacji. Więcej odnośnie udzielanej przez nas Gwarancji w odnośniku pod spodem.

Wymrażanie CRYONITE polega na zastosowaniu dwutlenku węgla (CO2) w postaci „suchego śniegu” w celu zamrożenia szkodliwych owadów. Innowacyjna metoda pozwalająca zwalczać każdą formę rozwojową pluskwy domowej łącznie ze składanymi jajkami, które są odporne na preparaty chemiczne. Zamrażanie pluskiew i ich jaj w temperaturze -78°C
UDZIELAMY GWARANCJI DO 6 MIESIĘCY

 

to top