Zwalczanie Pluskiew Warszawa

zwalczanie pluskiew, odpluskwianie warszawa, pluskwy

Skąd się biorą pluskwy?

Pluskwy domowe roznoszą się bardzo szybko a co jeszcze gorsze na ogół niepostrzeżenie. Bardzo często ci niechciani lokatorzy przenoszeni są za sprawą szeroko rozumianych podróży tj. wyjazdy na wakacje, noclegi w hotelach, schroniskach, podróżowanie środkami komunikacji, pobyty w szpitalach, kinach czy zakup używanych a czasem i nowych mebli. Należy również podkreślić, że często spotykane są przypadki nachodzenia pluskiew od sąsiadów. Mogą one docierać do mieszkań różnymi drogami. Latem mogą wędrować po elewacji budynku i dostawać się do innych mieszkań nawet przez okna. 

Pluskwy domowe w początkowym stadium rozwoju populacji gnieżdżą się głównie w najbliższym otoczeniu człowieka, w łóżku oraz jego okolicy. Jednak wraz z upływem czasu na skutek ich namnożenia rozprzestrzeniają się one coraz dalej. W przypadku występowania pokaźnej populacji w obrębie jednego mieszkania, jak najbardziej naturalną sytuacją jest ich rozchodzenie się do mieszkań sąsiadów w obrębie całego bloku. Jak wiadomo skutkiem bytowania w naszym mieszkaniu pluskiew są ich ugryzienia występujące głównie nocą. Nie rzadko jednak są one bagatelizowane czy utożsamiane z pogryzieniami przez komary czy pająki lub alergią skórną. Nawet wizyta u dermatologa nie zawsze wyjaśnia problem, ponieważ często stawianą diagnozą przez specjalistów jest alergia np. na proszek do prania, bądź skłaniają się w stronę np. świerzbu.

Jednak z naszego wieloletniego doświadczenia jednoznacznie wynika, iż kilka ugryzień w niewielkiej odległości, usytuowanych w jednej linii bądź składające się na trójkąt, jednoznacznie wskazują na pluskwy. zwalczanie pluskiew Jeżeli ślady obserwowane są w niezbyt owłosionych częściach ciała tj. np. na rękach, przedramionach, twarzy, szyi, dłoniach, plecach czy udach mamy niemal 100% pewność, że są to ugryzienia pluskiew. Co gorsza, nie każdy może utrwalić się w przekonaniu, że w jego domu znajdują się pluskwy bazując tylko na ugryzieniach. 

Często bywa, że spośród pary osób, śpiących w jednym łóżku, jedno notuje regularne ugryzienia gdy druga osoba twierdzi, że nie jest atakowana i nie posiada żadnych śladów ugryzień na ciele. Wynika to z tego, że za pozostawianie śladów ugryzień pluskiew odpowiedzialny jest odczyn alergiczny, który nie każdy posiada. Po ugryzieniach komarów każdy ma na ciele ślady większe bądź mniejsze, natomiast jeżeli chodzi o pluskwy domowe u niektórych osób śladów tych może nie być w ogóle (w przypadku braku odczynu). 

Reakcja organizmu na ugryzienia pluskiew jest bardzo indywidualną sprawa. U niektórych ślady oraz swędzenie mogą ustępować po upływie zaledwie kilku godzin, gdy u innych mogą się one utrzymywać nawet kilkanaście dni. Osoby nie posiadające odczynu dużo później zdają sobie sprawę z posiadania „niechcianych lokatorów” w postaci pluskiew w mieszkaniu a tym samym za sprawą upływu czasu mają one dużo większa możliwość namnożenia się i rozprzestrzeniania.

Jak sprawdzić czy w domu są Pluskwy?

Pluskwy coraz część goszczą w polskich domach, gdyż ich populacja znacząco wzrosła w ostatnich latach. Popularny insekt w każdym większym mieście i nie tylko. Ich obecność możemy rozpoznać poprzez kilka znaków ostrzegawczych takich jak: 

  • Ślady ugryzienia po nocy na skórze,
  • Brązowe, ciemnobrązowe oraz czarne plamy na pościeli oraz elementach łóżka,
  • Jasnożółta wylinka w łóżku,
  • Żywa pluskwa wypełniona krwią. 

Trudno jest uzyskać stuprocentową pewność co do obecności pluskiew w mieszkaniu. Gdy ich populacja jest niska trudno je dostrzec, gdyż wchodzą w trudno dostępne miejsca a na dodatek unikają światła. Dlatego warto jest zwracać uwagę na drobne rzeczy, które mogą wskazywać na obecność pluskwy domowej. Im wcześniej uda Ci się zidentyfikować obecność pluskwy w mieszkaniu tym szybciej możesz zwrócić się po specjalistyczną pomoc. Pluskwy w tym przypadku będą miały mniej czasu na namnożenie się w Twoim mieszkaniu więc i będzie można je szybciej wyeliminować. Zwalczanie Pluskiew to konieczność, nie warto z nim zwlekać.

Ugryzienia Pluskiew

Typowe ślady pozostawiane przez pluskwy

pluskwy, jaja pluskiew, odchody pluskiew
ślady pluskiew domowych
ślady dużej populacji pluskiew

Jaja składane przez Pluskwy domowe

Samica w ciągu swojego życia składa od 250 do 500 jaj. Inkubacja jajeczek jest ściśle powiązana z temperaturą. W przypadku gdy temperatura otoczenia oscyluje wokół 35-37°C, larwy wylęgają się już po 4-6 dniach, a w warunkach temperatury pokojowej dopiero po 15-29 dniach. Rozwój pluskwy trwa w temperaturze pokojowej 7-10 tygodni. Pluskwy domowe żyją do 2 lat.

 

pluskwy zwalczanie warszawa, dezynsekcja, odpluskwianie, pluskwa, jajka pluskwy
zwalczanie pluskiew, odpluskwianie warszawa, pluskwy

Zwalczanie Pluskiew Warszawa

Zwalczanie pluskiew przeprowadzamy stosując wyłącznie sprawdzone metody oraz całkowicie bezpieczne preparaty renomowanych producentów zarówno polskich jak i europejskich. Posiadają one wszelkie niezbędne atesty i pozwolenia. Odpluskwianie przeprowadzane naszymi metodami jest bezpieczne nawet dla alergików i dzieci. Po przeprowadzonym zabiegu należy opuścić mieszkanie na kilka godzin. Gdy preparaty zaschną i powinien usunąć się jakikolwiek zapach.  Pluskwy zwalczanie Warszawa i okolice.

 

pluskwa domowa i wylinka pluskwy

Odpluskwianie - metody

Metoda opryskowa polega na nanoszeniu cieczy użytkowej na różnego rodzaju powierzchnie przy pomocy opryskiwaczy. Ma to na celu zwilżenie powierzchni substancją aktywną, która może być w formie koncentratu, płynnej emulsji bądź proszku. Zdecydowana większość używanych przez nas preparatów jest na bazie mikrokapsułek oraz posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe. Efekt biobójczy następuje na skutek spożycia preparatu przez owady lub też po przez sam kontakt insekta z powierzchnią na którą uprzednio był naniesiony środek. Metodę opryskową cechuje bardzo wysoka skuteczność oraz szybkość działania. Preparaty dobieramy w zależności od specyfiki lokalu oraz stopnia natężenia problemu, stawiając przede wszystkim na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych.

Profesjonalne Odpluskwianie Warszawa

Zamgławianie ULV to metoda stosowana na ogół w pomieszczeniach i obiektach zamkniętych. Generowana zimna mgła ma bardzo drobne kropelki. Jest w stanie swobodnie i długo unosić się w powietrzu a co za tym idzie docierać we wszelkie szpary, zakamarki czy szczeliny gdzie tradycyjny oprysk może nie dotrzeć. Zwalczanie pluskiew domowej metodą zamgławiania ULV jest obecnie najskuteczniejszą metodą

 

zamgławianie na pluskwy

Odpluskwianie Warszawa

Bierzemy udział we wszystkich szkoleniach branżowych. Korzystamy z innowacyjnych rozwiązań w zakresie profesjonalnej dezynsekcji. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi trendami i nowymi rozwiązaniami w zakresie zwalczania szkodników.  Profesjonalny sprzęt, wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra to pewny sukces. Zwalczanie Pluskiew Warszawa. Z nami pozbędziesz się każdego nieproszonego lokatora! Jednak pamiętaj, im wcześniej zwrócisz się po specjalistyczną pomoc tym łatwiej będzie wyeliminować insekty z Twojego domu. Dlatego też nie warto zwlekać i dawać pluskwom cenny czas, który daje i m możliwość do namnożenia kolonii. 

zwalczanie pluskwy, dezynsekcja warszawa

Pluskwy Zwalczanie Warszawa

Pluskwa domowa jest owadem bardzo uciążliwym i niestety ciężkim do wytępienia. Cechują się one silną chemioodpornością, czasem bywają nawet niemal całkowicie odporne na związki z grupy pyretroidów. Skuteczne zwalczanie pluskiew musi opierać się na odpowiedniej, przemyślanej rotacji insektycydów. W związku z tym na ogół konieczne jest wykonanie 2-3 zabiegów(w zależności od populacji pluskiew). Więcej odnośnie udzielanej gwarancji w informacjach dla klientów..

Ekologiczne metody Zwalcznia pluskiew

Wymrażanie CRYONITE polega na zastosowaniu dwutlenku węgla (CO2) w postaci „suchego śniegu” w celu zamrożenia szkodliwych owadów. Innowacyjna metoda pozwalająca zwalczać każdą formę rozwojową pluskwy domowej łącznie ze składanymi jajkami, które są odporne na preparaty chemiczne. Zamrażanie pluskiew i ich jaj w temperaturze -78°C. ekologiczna dezynsekcja

Wygrzewanie pluskiew – dezynsekcja termiczna. Zwalczanie pluskiew za sprawą wysokiej temperatury.

 

MIDAN Dezynsekcja Warszawa – Strona główna | Facebook

Wymrażanie CRYONITE na Pluskwy

wymrazanie cryonite na pluskwy

PLUSKWY Łóżkowe - dowiedz się więcej

to top