DERATYZACJA WARSZAWA, ZWALCZANIE MYSZY I SZCZURÓW

SKUTECZNE ZWALCZANIE SZCZURÓW I MYSZY

ZADZWOŃ DO NAS !

506 270 305

Działania mające na celu zwalczanie i tępienie szkodliwych gryzoni metodami chemicznymi, fizycznymi, mechanicznymi i biologicznymi to deratyzacja

Na świecie występuje ok 2-3 tysiące gatunków gryzoni. W Polsce natomiast możemy zaobserwować ok. 30. Występują na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

Można je spotkać na wysypiskach śmieci, w kanalizacji miejskiej, w piwnicach, portach, zakładach produkujących żywność, obiektach inwentarskich i szeregu innych miejsc.

W Polskich realiach najczęściej można natrafić na szczura wędrownego lub śniadego oraz mysz domową. Największy z wyżej wymienionych jest szczur wędrowny. Średnia masa ok. 35 –400g. Jego grzbiet jest najczęściej brunatno szary a brzuch biało szary lub biało żółtawy.

deratyzacja

Deratyzacja Warszawa

Myszy i szczury cechuje bardzo duża rozrodczość. W przypadku szczura wędrownego, samica rodzi 4-6 razy na rok po 7-8 młodych. Na ogół żyją 1-1,5 roku, choć niektóre osobniki mogą żyć nawet 3-4 lata. Szczury wędrowne są wszystkożerne, dziennie zjada pokarm stanowiący 10% jego masy ciała. Gryzie z naciskiem ok. 150 kg/cm2 i szybkością nie mniejszą niż 1,5 ugryzienia na sekundę.

Szczur śniady w porównaniu do wędrownego ma nieco krótszą długość ciała 15-22cm (bez ogona). Jest również nieco lżejszy, jego waga to średnio 150-250g. Grzbiet ubarwiony na szaro lub czarno, brzuch zdecydowanie jaśniejszy. Preferują pokarm roślinny.

Mysz domowa mierzy do 11 cm, ogon do 10cm. Ważą 15-30g. Grzbiet ma kolor szary lub szarożółty natomiast brzuch jest zdecydowanie jaśniejszy. Samica rodzi 7-8 razy na rok po 5-8 młodych. Myszy są wszystkożerne, mogą żyć do 2 lat.

Gryzonie bardzo często są nosicielami organizmów chorobotwórczych. Najczęściej spotykane choroby przenoszone przez szczury to:

  • Dżuma,
  • Gorączka szczurza,
  • Tularemia,
  • Jersinioza,
  • Leptospirioza.

Gryzonie mogą dostawać się do budynków rożnymi drogami min poprzez :deratyzacja warszawa

  • Niedomknięte okna piwniczne,
  • Instalację ciepłowniczą,
  • Instalację elektryczną i telefoniczną,
  • Kanalizację,
  • Wykorzystując wszelkie pęknięcia i nieszczelności.

Zwalczanie myszy i szczurów

Sposób zwalczania gryzoni w głównej mierze zależy od rodzaju obiektu. Inaczej przebiega deratyzacja w budynkach mieszkalnych niż przykładowo w budynkach użyteczności publicznej. Podstawowe detektory, pułapki, chwytacze i trutki do przeprowadzenia deratyzacji we własnym zakresie mogą Państwo zakupić w naszym sklepie:

Karmniki deratyzacyjne

Pułapki na myszy i szczury

Trutki na myszy i szczury

Zwalczanie gryzoni

W przypadku tępienia i zwalczania myszy i szczurów stosujemy IPM czyli zespół działań organizacyjnych, edukacyjnych, sanitarnych i technicznych mających na celu ochronę obiektów komercyjnych, użyteczności publicznej i innych przed szkodnikami a jeśli to konieczne, zwalczanie i usuwanie szkodników wszelkimi dostępnymi metodami.

Monitoring sanitarny obiektów w myśl systemu GMP GHP HACCP IFS BRC

Profesjonalne zabezpieczanie i ochrona obiektów przed szkodnikami.  Masz problemy ze szkodnikami we własnym biznesie? Oferujemy stałą ochronę obiektów przed szkodnikami. Więcej informacji w odnośniku pod spodem. W celu przedstawienia personalizowanej oferty oferujemy bezpłatny audyt. Zapraszamy do współpracy

Chcesz zabezpieczyć swój lokal przed szkodnikami?  Potrzebujesz profesjonalnej ochrony? Zobacz – Monitoring HACCP

Zwalczamy też insekty biegające i latające jak np. Pluskwy karaluchy czy szubaki.

PROFESJONALNE USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW


SPECJALISTYCZNE USŁUGI DDD

506 270 305

ZABEZPIECZANIE OBIEKTÓW PRZED SZKODNIKAMI

więcej


SKLEP DDD

więcej