ZWALCZANIE PLUSKIEW WARSZAWA

ODPLUSKWIANIE w WARSZAWIE

SKUTECZNIE ZWALCZAMY INSEKTY

ZADZWOŃ DO NAS !

506 270 305

ODPLUSKWIANIE WARSZAWA. Jak skutecznie zwalczyć pluskwy w domu?

pluskwa domowa zwalczanie warszawa

Dawniej pluskwy również były źródłem problemów wielu osób, jednak ich występowanie zostało bardzo mocno ograniczone. Przyczyniło się do tego stosowanie różnych środków chemicznych w tym Azotox czyli DDT.

W ostatnich latach na całym świecie widać olbrzymi powrót tego owada. Każde mieszkanie i dom mogą być zagrożone pojawieniem się nieproszonych gości. Czasem wystarczy pobyt w hotelu, by zabrać ze sobą nieproszonych lokatorów.

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się jak je ostatecznie zidentyfikować. Pluskwiaki są niewielkich rozmiarów i i atakują głównie nocą. Za dnia raczej trudno na nie trafić. Lepiej jednak mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, które wspomogą proces skutecznego odpluskwiania.

Niektórym wydaje się, że pluskwy może i są uciążliwe ale na dobrą sprawę nie stanowią większego zagrożenia ani problemu. Jednak kto z nimi trochę pomieszka i ma pluskwy w domu nagle zmienia zdanie. Niewątpliwie są one ciężkie do usunięcia. Jeżeli podejrzewasz, że możesz mieć pluskwy w swoim mieszkaniu lepiej bez zbędnej zwłoki podjąć kroki prowadzące do dezynsekcji pluskwy.

Tępienie pluskiew i ich jaj jak wiadomo nie jest łatwym ani tanim zadaniem. Ciężko we własnym zakresie całkowicie je usunąć w danym pomieszczeniu. Pluskwy łóżkowe rozmnażają się bardzo szybko. W przypadku bagatelizowania problemu i nie zwalczania ich kwestią czasu jest aż zaczną rozprzestrzeniać się po całym domu. Tak właśnie wygląda migracja pluskiew między mieszkaniami. Zwyczajnie rozchodzą się nieszczelnościami ze skrajnie zainfekowanych lokali.

Po dotarciu do nowego lokalu, ukrywają się w ciężko dostępnych, zaciemnionych miejscach. Tego typu powierzchnie najczęściej są pomijane podczas codziennego sprzątania. Szczeliny, ciemne miejsca i inne zakamarki to ich ulubione kryjówki. Atakują głównie nocą gdy ofiara smacznie śpi. Docierają do łóżka i gryzą, pobierając krew ze swojego żywiciela.

Pluskwy są w stanie przetrwać nawet kilkadziesiąt tygodni bez jedzenia! Dorosłe wytrzymują nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach. Są szkodnikami wybitnie odpornymi.

Jak wygląda pluskwa?

dezynsekcja pluskwy warszawa bemowo

Pluskwa domowa (cimex lectularius) pasożyt o niewielkich rozmiarach, owad krwiopijny. Zwykle osiąga 5-6 mm. Owad biegający o charakterystycznym owalnym kształcie i spłaszczenia ciała. Posiada trzy pary odnóży oraz charakterystyczny zaoblony odwłok. U pluskwiaków widnieje faktura prążków zauważalna jest dopiero po powiększeniu. Wielu osobom wyglądem przypomina pestkę jabłka. Przybiera barwę brązowo-mahoniową.

Pluskwy żywią się krwią ssaków, ludzi i zwierząt. Charakteryzuje je czerwonobrunatne zabarwienie i owalny kształt Na ogół ciężko je spotkać w ciągu dnia. Atakują przeważnie w nocy pozostawiając na ciele mnóstwo bolesnych i strasznie swędzących ugryzień. Mogą też zaatakować za dnia jednak aby doszło do takiej sytuacji muszą być mocno wygłodniałe albo panująca w lokalu populacji musi być gigantyczna. Wówczas pluskwy czują się o wiele pewniej i nie unikają światła jak w normalnych przypadkach.

Podobnie jak u innych insektów, samice pobierają częściej krew. Zapotrzebowanie na większe ilości spożytego pokarmu to efekt niezbędnej rezerwy wykorzystywanej do produkcji znacznej liczby jaj. Samice pluskiew wizualnie różnią się od samców, są bardziej zaokrąglone.

Skąd się biorą pluskwy?

Pluskwy domowe rozprzestrzeniają się bardzo szybko a do tego swobodnie i niepostrzeżenie. Często są przenoszone przy wyjazdach i wszelkich podróżach jak wyjazdy na wakacje, noclegi w hotelach, pobyty w szpitalach, kinach a nawet  podróżowanie komunikacją miejską i zbiorową czy zakup używanych a czasem i nowych mebli.

Coraz częściej spotykane są przypadki nachodzenia insektów od sąsiadów. Zjawisko to występuje wręcz notorycznie. Pluskwy mogą docierać do mieszkań różnymi drogami. Latem często wędrują po elewacji budynku i potrafią dostawać się przez uchylone okna czy przez wywietrzniki.

Pluskwy z łatwością przemieszczają się między mieszkaniami. Przez zaniedbania sąsiadów, u bardzo wielu ludzi pojawiają się w domu pluskwy. W dużych miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk od wielu lat obserwowany jest powrót pluskiew. Mówi się wręcz o pladze.

Często można usłyszeć, że pluskwy pojawiają się tam, gdzie jest brudno. Nic bardziej mylnego. Równie często można je spotkać w sterylnie czystych domach. Wystarczy przebywanie w miejscu, w którym znajdowały się pluskwy a niewykluczone jest zabranie ich ze sobą. W pięciogwiazdkowym hotelu problem ten pozostaje również aktualny. Standard świadczonych usług w tym przypadku ma małe znaczenie.

Bywa też że pluskwy występują w miejscu pracy, tramwaju, autobusie, teatrze czy szpitalu. Na pierwszy rzut oka mało kto dostrzega obecność pluskwy. Każde publiczne miejsce stanowi potencjalne zagrożenie. Pluskwy są płaskie dzięki temu są w stanie dostać się nawet szczelinami, pod drzwiami wejściowymi od sąsiadów czy inną nawet najdrobniejszą szczeliną.

W jakich miejscach można znaleźć pluskwy?

Pluskwy po pojawieniu się w nowym miejscu, na początku występują praktycznie tylko w najbliższym otoczeniu człowieka. Najczęściej spotykane są w łóżkach, za listwami przypodłogowymi, za obrazami, w gniazdkach elektrycznych czy szczelinach tynków. Z czasem na skutek namnożenia rozprzestrzeniają się coraz dalej. W przypadku gdy w jednym mieszkaniu występuje pokaźna populacja owadów, naturalną sytuacją jest ich rozchodzenie się do innych mieszkań.

Skutkiem przebywania pluskiew w naszym mieszkaniu są swędzące ugryzienia, które występują głównie nocą. Często są one bagatelizowane, łączone z pogryzieniami przez komary, pająki lub alergią skórną. Wizyta u dermatologa rzadko cokolwiek wyjaśnia. Często stawianą diagnozą przez specjalistów jest alergia np. na proszek do prania lub skłaniają się w stronę np. świerzbu czy innych chorób zakaźnych. Rzadko który lekarz umie postawić diagnozę, że są to ugryzienia które mogą oznaczać problem pluskiew.

W walce z pluskwami domowymi mogą okazać się przydatne

Feromonowa pułapka na pluskwy

więcej

Żel łagodzący ugryzienia pluskiew

więcej

Po czym poznać że w domu są pluskwy?

W ostatnich latach jedne z najczęściej spotykanych insektów biegających w domach i mieszkaniach oprócz standardowo spotykanych karaluchów, mrówek czy prusaków stanowią pluskwy domowe. W większości europejskich miast jest ta sama tendencja, szybki wzrost populacji tych uciążliwych insektów. Problem jest szczególnie mocno rozwinięty i zaawansowany w dużych aglomeracjach. Pluskwy są prawdziwym utrapieniem w Warszawie. Występują we wszystkich dzielnicach jak np. Wola, Wilanów, Bemowo, Bielany, Mokotów, Praga, Włochy, Ursus, Targówek i innych.

Popularny insekt w każdym większym mieście choć nie tylko. Ich obecność możemy rozpoznać poprzez kilka znaków ostrzegawczych takich jak:

  • Ślady ugryzienia po nocy na skórze,
  • Brązowe, ciemnobrązowe oraz czarne plamy na pościeli oraz elementach łóżka,
  • Jasnożółta wylinka w łóżku,
  • Żywy owad wypełniony krwią.

W chwili gdy pluskwy pojawiają się w nowym miejscu i ich populacja jest jeszcze niska bywa ciężko je zauważyć. Chowają się w bezpieczne miejsca, często przebywają w trudno dostępnych miejscach a na dodatek unikają światła. Wychodzą z kryjówek głównie na posiłki. Dlatego warto zwracać uwagę na drobne rzeczy, które mogą na nie wskazywać. Obecność pluskwy w przypadku ogromnych populacji czy przy pladze pluskiew może się wiązać z masą nieprzyjemnych zapachów.

W momencie gdy zauważysz, że w twoim mieszkaniu pojawiły się pluskwy najlepiej od razu zwrócić się po specjalistyczną pomoc. Odkładanie odpluskwiania w czasie daje pluskwom większe możliwości do namnożenia populacji. Warto szybko zwrócić się po fachową pomoc. Od lat świadczymy usługi dezynsekcji min. w zwalczaniu pluskwy domowej, oferujemy skuteczne odpluskwianie w Warszawie i okolicach.

Zastanawiasz się czy w Twoim mieszkaniu są insekty? Najłatwiej sprawdzić przy pomocy dedykowanej  pułapki na pluskwę

DEZYNSEKCJA PLUSKWY, usługi DDD

KONTAKT

506-270-305

Pluskwy Warszawa

Pluskwy po wypiciu krwi mogą powiększyć się o nawet kilka milimetrów co biorąc pod uwagę ich wielkość ciała stanowi znaczną zmianę. Po obfitym posiłku uzyskują rozmiar zbliżony do biedronki. Pluskwiaki są niezwykle zwinne i szybkie. Bez problemu przemieszczają się po ścianach i sufitach. W ciągu dnia na ogół nie są aktywne, raczej przebywają w swoich kryjówkach. Pluskwy stają się aktywne nocą. W normalnych przypadkach pluskwa zdecydowanie unika światła. Przyciąga je ciepło i dwutlenek węgla wydzielane przez potencjalną ofiarę.

Często gryzą wielokrotnie, pozostawiając specyficzne ślady na skórze. Bywa, że organizm reaguje na ukąszenia z opóźnieniem. Nawet dopiero po kilku dniach. Obecność pasożytów można poznać po pozostawianych przez nie odchodach. Mają one postać czarnych lub ciemnoczerwonych charakterystycznych plamek.

Warto dobrze przejrzeć pościel i upewnić się czy przypadkiem nie znajdują się na niej podejrzane ślady krwi. Kolejnymi poszlakami są zrzucone wylinki i martwe owady.

Na obecność pasożytów może wskazywać charakterystyczny zapach. Pozostawiają wydzielinę o słodkawej woni. Służy im to do wzajemnego wabienia się. Im zapach jest intensywniejszy, tym niestety w domu znajduje się więcej nieproszonych gości.

Śladów pluskiew warto szukać na materacach i meblach tapicerowanych. To jedne z ich ulubionych miejsc. Gnieżdżą się w poduszkach, na szwach, zagięciach materiału, suwakach, fałdach, łączeniach, stelażach. Występowania pluskiew warto szukać przy pomocy latarki z mocnym strumieniem światła. Jaja pluskiew przypominają ziarnko ryżu. Natomiast dorosłe osobniki kojarzą się niektórym z ziarnkiem z jabłka.

Ugryzienia Pluskwy domowej

Kilka ugryzień w niewielkiej odległości, występujących w linii lub składające się na trójkąt, to charakterystyczne ugryzienie pluskwy.

Ślady występują głównie w niezbyt owłosionych częściach ciała jak np. na rękach, przedramionach, twarzy, szyi, dłoniach, plecach czy udach. Jednak nie w każdym przypadku można potwierdzić obecności insektów, bazując tylko i wyłącznie na ugryzieniach. Niektórzy ludzie nie mają odczynu alergicznego na ugryzienia pluskwy. Taka osoba może zostać pogryziona w nocy ale nie ma na ciele żadnych swędzących śladów, wysypki czy innych oznak. W tym przypadku ciężej jest się upewnić jeżeli samo ugryzienie pluskwy nie wystarczy.

Często występują przypadki, że spośród dwojga osób, śpiących w jednym łóżku, u jednej osoby regularnie pojawiają się swędzące ugryzienia, podczas gdy druga osoba twierdzi, że nic się nie dzieje. W całej sytuacji upewnią ją fakt, że nie posiada żadnych śladów ugryzień na ciele.

Po ugryzieniach komarów każdy ma na ciele ślady, natomiast w przypadku pluskiew może nie być ich w ogóle.

Reakcja organizmu na ugryzienia pluskiew domowych jest indywidualną sprawa. U niektórych ślady i swędzenie potrafią znikać już po upływie kilku godzin. Natomiast u innych są w stanie utrzymywać się nawet kilkanaście dni.

Osoby, które nie posiadają odczynu zazwyczaj później orientują się, że mają niechcianych lokatorów  w mieszkaniu. Przez to za sprawą upływu czasu mają one dużo większa możliwość namnożenia się i rozprzestrzeniania. Nie warto zwlekać z usunięciem pluskiew z mieszkania. Ich zwalczanie to konieczność.

Typowe ślady pozostawiane przez pluskwy

Jaja Pluskwy domowej

Samice pluskiew różnią się między sobą w wyborze potencjalnych miejsc do składania jaj. Zwykle składają 250 – 500 jaj, które są umocowane do podłoża lepką wydzieliną. Inkubacja jajeczek jest związana z otaczającą temperaturą. Przy temperaturze 35-37°C, larwy wykluwają się już po 4-6 dniach. Natomiast w przypadku temperatury pokojowej dopiero po 15-29 dniach. Rozwój pluskwy trwa w temperaturze pokojowej 7-10 tygodni. Najczęściej wiosną rozpoczyna się okres w którym rozwój przyspiesza, osiągając swoje maksimum podczas letnich upałów. Dorosłe pluskwy żyją do 2 lat.

Usuwanie pluskiew Warszawa

Sprawdzone odpluskwianie Warszawa. Zabiegi przeprowadzamy stosując sprawdzone, skuteczne metody oraz bezpieczne preparaty. Wszystkie stosowane środki posiadają  niezbędne atesty i pozwolenia.

Odpluskwianie w Warszawie bazujące na naszych rozwiązaniach jest bezpieczne dla każdego nawet dla alergików i dzieci. Po przeprowadzonym zabiegu zwalczania pluskiew domowych należy opuścić mieszkanie na kilka godzin. To czas niezbędny na schnięcie preparatów i gruntowne wywietrzenie.

Najskuteczniejsze metody zwalczania insektów – Zamgławianie ulv

W odróżnieniu od metody opryskowej przy zamgławianiu generowana jest zdecydowanie drobniejsza kropla. Środki chemiczne w postaci zimnej mgły powoli opadając, dostają się w zakamarki, pęknięcia, szczeliny, ubytki i inne potencjalne kryjówki insektów. Metoda znajduje zastosowanie głównie przy dezynsekcji pluskwy lecz bywa niekiedy przeprowadzane zwalczanie prusaków przy jej użyciu. Metoda wspomagająca skuteczne zwalczanie insektów. Może być z powodzeniem stosowana w każdym typie obiektów również w mieszkaniach i prywatnych domach. Dowiedz się więcej o innych metodach zwalczania prusaków, jak żelowanie.

Dezynsekcja Pluskwy Warszawa metodą opryskową

Metoda opryskowa polega na opryskiwaniu zainfekowanych powierzchni przy pomocy opryskiwaczy ciśnieniowych. Zdecydowana większość używanych przez nas preparatów jest na bazie mikrokapsułek oraz posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe. Efekt owadobójczy następuje na skutek spożycia preparatu lub na skutek kontaktu insekta z powierzchnią na którą uprzednio był naniesiony insektycyd. Dezynsekcja pluskwy bywa czasem przeprowadzana przy pomocy oprysku stosowanego jako metoda pomocnicza.

Metodę opryskową cechuje bardzo wysoka skuteczność oraz szybkość działania. Skuteczna forma rozpylenia insektycydów w walce ze szkodnikami niezwykle odpornymi.

profesjonalne odpluskwianie

Dezynsekcja pluskwy Warszawa opinie

Posiadamy ogromne, wieloletnie doświadczenie w branży DDD. Do każdego problemu podchodzimy w sposób indywidualny. Po lustracji lokalu dobieramy środki odpowiednio do napotkanej sytuacji oraz specyfiki lokalu i stopnia natężenia problemu.

Stosujemy najskuteczniejsze, sprawdzone metody. Stawiamy na skuteczne odpluskwianie oraz bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych. Profesjonalne zwalczanie pluskiew domowych na terenie Warszawy.

PROFESJONALNE USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Specjalistyczne Odpluskwianie

506 270 305

SKLEP ze środkami na pluskwy

więcej

Profesjonalne zwalczanie pluskiew

profesjonalne zwalczanie pluskiew

Domowe sposoby na odpluskwianie zawiodły? Nic dziwnego, ponieważ pluskwa domowa jest owadem bardzo uciążliwym i do tego wyjątkowo ciężkim do wytępienia.Pluskwiaki cechują się silną chemioodpornością. Zdarzają się przypadki, że bywają nawet całkowicie odporne na związki z grupy pyretroidów. Skuteczna  Dezynfekcja Pluskiew nie może być dziełem przypadku, musi opierać się na odpowiedniej, przemyślanej rotacji insektycydów. Bez tego ciężko aby odpluskwianie zakończyło się sukcesem. Dezynsekcję pluskwy domowej należy wykonać conajmniej 2-3 razy. Należy  zadbać o odpowiednie odstępy między każdym zabiegiem usuwania pluskiew. Jest to konieczne aby jest skutecznie wytępić.

Wymrażanie pluskiew domowych czy to ma sens?

. odpluskwianie warszawa

Wymrażanie pluskiew Warszawa, metoda na przeprowadzenie dezynsekcji pluskwy domowej. Polega na zastosowaniu dwutlenku węgla CO2 pod postacią suchego śniegu.

W internecie najczęściej można wyczytać, że wymrażanie jest ekologiczna metodą na zwalczanie pluskiew. Wymrażanie pluskiew teoretycznie pozwala zwalczać każdą formę rozwojową. Również perłowe jaja, które jak doskonale wiadomo są odporne na wszelkie preparaty chemiczne. W praktyce jednak okazuje się, że sam tego typu zabieg jest po prostu nieskuteczny. Dlatego też jako uzupełnienie konieczne jest stosowanie środków chemicznych.

Wymrażanie pluskiew cena wyjściowa usługi jest czterocyfrowa. W ogólnym rozrachunku oczywistym jest, że zdecydowanie skuteczniejsze i tańsze rozwiązanie stanowi połączenie odpowiednio dozowanej suchej pary z zamgławianiem ulv. Stanowi to kilka razy tańszą metodę eliminacji niż wymrażanie pluskiew cryonite i ich jaj w temperaturze -78°C oraz przebiega zdecydowanie szybciej. Czas na wykonanie zabiegu dezynsekcji pluskwy zależy oczywiście od ilości łóżek, pokoi i ogólnej specyfiki lokalu. Wymrażanie pluskiew opinie

Wygrzewanie pluskiew – dezynsekcja termiczna. Wykonany zabieg dezynsekcji, odpluskwianie za sprawą wysokiej temperatury.

Jak pozbyć się pluskiew w Warszawie?

Pluskwy domowe to ciężki przeciwnik do usunięcia to nie ulega wątpliwości. Profesjonalna firma DDD, która działa zgodnie z integrated pest management to optymalny kandydat do powierzenia zadania przeprowadzenia odpluskwiania mieszkania. W Warszawie przeprowadzamy odpluskwianie metodą zamgławiania ULV.

Walcząc z pluskwami na własną rękę warto zakupić sprawdzone środki chemiczne. Na terenie Warszawy można je nabyć przy ulicy Konarskiego 87 na Bemowie.

Jak przygotować mieszkanie do dezynfekcji na pluskwy?

Instrukcje o przygotowaniu mieszkania do zabiegu odpluskwiania w odnośniku pod spodem. Odpluskwianie to zakres dezynsekcji do którego warto odpowiednio przygotować lokal. Dzięki temu technik wykonujący zabieg usuwania pluskiew będzie miał lepszy dostęp do newralgicznych miejsc.

W jaki sposób zabezpieczyć sprzęty? Czy odłączyć urządzenia elektryczne? Odpowiedź na to wiele innych odnośnie przygotowania lokalu znajdziesz w linku pod spodem.

Jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania?

zwalczanie pluskiew warszawa

Ile kosztuje odpluskwianie w Warszawie?

Koszt przeprowadzenia zabiegu usuwania pluskwy zależny jest od ilości pokoi i łóżek znajdujących się w mieszkaniu. Odpluskwianie przeprowadzone przez specjalistyczną firmę DDD to koszt zaczynający się od 250 złotych.

Dezynsekcja Warszawa Cennik

Ile dezynsekcji na pluskwy?

Usuwanie pluskiew to bez wątpienia żmudne zadanie a nawet proces. W normalnych przypadkach konieczne jest 2-3 krotne wykonanie zabiegu dezynsekcji. Żadne preparaty owadobójcze nie działają na jaja. Dlatego też skuteczna dezynsekcja pluskwy wymaga powielenia wykonania zabiegu.

Usługi dezynsekcji

StopOwadom.pl to kompleksowe usługi zwalczania szkodników. Dezynsekcja Warszawa, sprawdzone usługi zwalczania karaluchów, moli spożywczych i innych insektów biegających i latających. Zamgławianie ULV, skuteczne metody zwalczania pluskiew. Charakteryzuje nas profesjonalne podejście do każdego przypadku problem szkodników. Profesjonalna dezynsekcja Warszawa i okoliczne miejscowości. Udzielamy gwarancji skuteczności. Zwalczanie karaluchów, prusaków bez opuszczania mieszkania. Likwidacja pluskiew Warszawa.

Świadczymy kompleksowe usługi DDD, w tym usługi deratyzacji czyli zwalczanie szczurów i myszy. Usuniemy też nieprzyjemny zapach, gwarantujemy całkowite pozbycie się alergenów i roztoczy po zabiegu ozonowania. Dezynsekcja Warszawa. Zwalczanie szczurów u klientów indywidualnych.

Chcesz skorzystać z usług firmy? Liczysz na fachowa pomoc? Zapraszamy do kontaktu!

👉 KONTAKT

https://www.youtube.com/watch?v=zzlc1A0RH3Q

Chcesz spróbować wytępić pluskwy samodzielnie? Zapraszamy do składania zamówień 7 dni w tygodniu w naszym Sklepie internetowym lub stacjonarnym. Dostępne są różne środki owadobójcze, pułapki i inne akcesoria stosowane w skutecznej dezynsekcji i deratyzacji.

Więcej wpisów o pluskwach