zwalczanie pluskiew warszawa,pluskwa łóżkowa i pluskwy

ZWALCZANIE PLUSKIEW WARSZAWA

ODPLUSKWIANIE WARSZAWA. Jak skutecznie zwalczyć pluskwy?

Dawniej pluskwy również były bolączką wielu osób, jednak problem ten został w dużym stopniu zażegnany ze względu na stosowanie różnych środków chemicznych i większą dbałość o higienę. Niestety na całym świecie w ostatnich latach notuje się olbrzymi powrót tego owada. W każdym domu mogą pojawić się nieproszeni goście i siać w nim spore spustoszenie. Czasem wystarczy pobyt w hotelu, aby przynieść ze sobą pluskwy.

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się jak je ostatecznie zidentyfikować. Pluskwiaki są niewielkich rozmiarów i i atakują głównie nocą. Za dnia raczej trudno na nie trafić. Lepiej jednak mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, które wspomogą proces skutecznego odpluskwiania.dezynsekcja pluskwy

Niektórym wydaje się, że pluskwy nie stanowią większego zagrożenia ani problemu. Jednak kto z nimi chwilę pomieszka lub ma w domu pluskwy nagle zmienia zdanie. Niewątpliwie są one ciężkie w usunięciu. Jeśli tylko ktoś podejrzewa obecność pluskwy w domu, niezwłocznie powinien podjąć odpowiednie kroki, aby niezwłocznie została przeprowadzona dezynsekcja pluskwy.

Jak wiadomo ich usuwanie  nie jest łatwym ani tanim zadaniem a do tego pluskwy rozmnażają się bardzo szybko, w dużej ilości. Na skutek namnażania populacji kwestią czasu jest aż zaczną rozprzestrzeniać się po całym domu. Dokładnie w ten sposób wygląda migracja pluskiew między mieszkaniami. Zwyczajnie rozchodzą się one nieszczelnościami ze skrajnie zainfekowanych mieszkań. 

Po dostaniu się do nowego lokum, ukrywają się w miejscach, które najczęściej pomija się podczas zwykłego, codziennego sprzątania. Ciasne zakamarki, szczeliny i ciemne miejsca to ulubione kryjówki pluskiew łóżkowych. Przeważnie atakują nocą w czasie gdy ofiara smacznie śpi. Wślizgują się do łóżka i kąsają, wypijając krew ze swojego żywiciela.

Są w stanie przeżyć nawet przez kilkadziesiąt tygodni bez jedzenia! Dorosłe insekty radzą sobie nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach. Są szkodnikami niezwykle odpornymi.

Domowe sposoby na pluskwy  ich zwyczaje, wskazówki Jak je zwalczać oraz  gdzie szukać śladów ich obecności? Odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań oraz instrukcje znajdą Państwo w dalszej części artykułu. 

Jak wygląda pluskwa?

Pluskwa domowa (cimex lectularius) pasożyt o niewielkich rozmiarach, owad krwiopijny. Zwykle osiąga 5-6 mm. Owad biegający o charakterystycznym owalnym kształcie i spłaszczenia ciała. Posiada trzy pary odnóży, charakterystyczny zaoblony odwłok na którym widnieje faktura prążków zauważalna po powiększeniu. Wielu osobom wyglądem przypomina  pestkę jabłka. Przybiera barwę brązowo-mahoniową.pluskwa domowa

Żywi się krwią ludzi i innych ssaków. Zazwyczaj ciężko je spotkać w ciągu dnia. Głównie atakują nocą pozostawiając na ciele mnóstwo bolesnych i swędzących śladów ugryzień. Podobnie jak w przypadku wielu innych insektów, samice pobierają częściej krew.  Większe ilości spożytego pokarmu to efekt zapotrzebowania do produkcji znacznej liczby jaj. Samice pluskiew różnią się wizualnie od samców, są bardziej zaokrąglone.

Skąd się biorą pluskwy?

Pluskwy domowe roznoszą się bardzo szybko a co jeszcze gorsze na ogół niepostrzeżenie. Bardzo często ci niechciani lokatorzy są przenoszeni  za sprawą szeroko rozumianych podróży.  Ich rozprzestrzenianiu  sprzyjają wyjazdy na wakacje, noclegi w hotelach, schroniskach, pobyty w szpitalach, kinach a nawet  podróżowanie środkami komunikacji miejskiej lub zbiorowej czy zakup używanych a czasem i nowych mebli.

Należy również podkreślić, że często spotykane są przypadki nachodzenia pluskiew od sąsiadów. Zjawisko to występuje wręcz notorycznie. Mogą one docierać do mieszkań różnymi drogami. Latem mogą wędrować po elewacji budynku i dostawać się do innych mieszkań nawet przez okna. Pluskwy z łatwością przemieszczają się między mieszkaniami. Za sprawą zaniedbań sąsiadów, u bardzo wielu ludzi pojawiają się w domu pluskwy. W dużych aglomeracjach jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań od wielu lat mówi się wręcz o pladze pluskiew. 

Słyszy się, że pluskwy pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest brudno. Nic bardziej mylnego, równie często można je spotkać w sterylnie czystych domach. Wystarczy, że ktoś przebywał w miejscu, w którym znajdowały się pasożyty, a niewykluczone jest, że przyniesie je ze sobą do domu. Można być nawet w pięciogwiazdkowym hotelu i problem pluskiew pozostaje aktualny. Standard świadczonych usług w tym przypadku ma małe znaczenie. Na tym jednak nie koniec, pluskwy często znajdują się także w miejscu pracy, tramwaju, autobusie, teatrze czy szpitalu. Na pierwszy rzut oka mało kto dostrzega obecność pluskwy. Każde publiczne miejsce stanowi potencjalne zagrożenie. Są płaskie więc przedostaną się nawet szczelinami, pod drzwiami wejściowymi od sąsiadów czy inną nawet najdrobniejszą nieszczelnością.

W jakich miejscach można znaleźć pluskwy?

W początkowym stadium rozwoju pluskwy występują głównie w najbliższym otoczeniu człowieka, w łóżku oraz jego okolicy. Często są spotykane za listwami przypodłogowymi, za obrazami czy w gniazdkach elektrycznych. Jednak wraz z upływem czasu na skutek ich namnożenia rozprzestrzeniają się one coraz dalej. W przypadku gdy w jednym mieszkaniu występuje pokaźna populacja owadów, jak najbardziej naturalną sytuacją jest ich rozchodzenie się do mieszkań sąsiadów nawet w obrębie całego bloku.

Skutkiem ich bytowania w naszym domu są swędzące ugryzienia występujące głównie nocą. Często są one bagatelizowane czy utożsamiane z pogryzieniami przez komary, pająki lub alergią skórną. Nawet wizyta u dermatologa rzadko wyjaśnia problem, ponieważ często stawianą diagnozą przez specjalistów jest alergia np. na proszek do prania, bądź skłaniają się w stronę np. świerzbu.

Pułapka na pluskwyŻel łagodzący ugryzienia pluskiew

Po czym poznać że w domu są pluskwy?

Pluskwy występują coraz częściej w polskich domach, gdyż ich populacja znacząco wzrosła w ostatnich latach. Szczególnie zauważalne jest to w dużych aglomeracjach jak np. w Warszawie, we wszystkich dzielnicach jak: Wola, Bemowo, Bielany, Mokotów, Praga, Włochy, Ursus, Targówek, Wilanów i innych. Popularny insekt w każdym większym mieście i nie tylko. Ich obecność możemy rozpoznać poprzez kilka znaków ostrzegawczych takich jak: 

  • Ślady ugryzienia po nocy na skórze,

  • Brązowe, ciemnobrązowe oraz czarne plamy na pościeli oraz elementach łóżka,

  • Jasnożółta wylinka w łóżku,

  • Żywy owad wypełniony krwią.

W początkowych stadiach rozwoju problemu trudno jest uzyskać stuprocentową pewność co do obecności pluskiew w mieszkaniu. Gdy ich populacja jest niska trudno je dostrzec, gdyż chowają się w trudno dostępnych miejscach a na dodatek unikają światła. Dlatego warto, jest zwracać uwagę na drobne rzeczy, które mogą na nie wskazywać. Obecność ogromnych populacji pluskiew może się wiązać z masą nieprzyjemnych zapachów.

Im wcześniej uda Ci się zidentyfikować obecność insektów w domu tym szybciej możesz zwrócić się po specjalistyczną pomoc. Im mniej czasu na namnożenie mają pluskwy tym lepiej dla Ciebie, ponieważ w tym przypadku niewątpliwie czas gra na Twoją niekorzyść.

Im szybciej zgłosisz się po fachową pomoc, tym szybciej będzie można przeprowadzić odpluskwianie mieszkania i je ostatecznie wyeliminować. Dezynsekcja  to konieczność, nie warto z nią zwlekać. Od lat świadczymy usługi dezynsekcji min. skuteczne zwalczanie pluskiew w Warszawie. 

Zastanawiasz się czy w Twoim mieszkaniu są  insekty? Najłatwiej potwierdzić ich obecność za sprawą dedykowanej  pułapki na pluskwy

DEZYNSEKCJA PLUSKWY KONTAKT

506-270-305

Pluskwy Warszawa

Pluskwy są niewielkie, mają czerwonobrunatne zabarwienie i owalny kształt. Po wypiciu krwi powiększają się o nawet kilka milimetrów, uzyskują wtedy rozmiar porównywalny do biedronki. Są to pasożyty niezwykle zwinne i szybkie, bezproblemowo przemieszczają się po ścianach i sufitach. Za dnia pluskwy ukrywają się w szczelinach tynków i innych kryjówkach, które uważają za bezpieczne miejsca.

Stają się aktywne nocą. Pluskwa zdecydowanie unika światła. Przyciąga je ciepło i dwutlenek węgla wydzielane przez potencjalną ofiarę. Na ogół gryzą wielokrotnie, pozostawiając specyficzne ślady na skórze. Zdarza się nawet tak, że organizm reaguje na ukąszenia z dużym opóźnieniem, dopiero po kilku dniach. Obecność pasożytów można poznać po pozostawianych przez nie odchodach, mają one postać plam czarnych lub ciemnoczerwonych.

Należy wobec tego dobrze obejrzeć pościel, czy aby przypadkiem nie znajdują się na niej podejrzane ślady. Kolejnymi poszlakami są zrzucone osłonki i martwe owady. Plamki krwi na pościeli lub ubraniu to jedno, ale na obecność pasożytów może wskazywać charakterystyczny zapach. Pluskwy pozostawiają wydzielinę o słodkawej woni, co służy im do wzajemnego wabienia się. Im zapach jest intensywniejszy, tym niestety w domu znajduje się więcej nieproszonych gości. Ich śladów warto szukać na materacach i meblach tapicerowanych, są to ich ulubione miejsca. Gnieżdżą się w poduszkach, zagięciach materiału, przeszyciach, suwakach, fałdach, łączeniach, stelażach. Występowania pluskiew należy szukać przy pomocy latarki z bardzo mocnym światłem i wszystko dokładnie obejrzeć. Jaja pluskiew przypominają ziarnko ryżu, natomiast dorosłe osobniki przypominają łupinę jabłka.

Ugryzienia Pluskwy domowej

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i niezliczonych obserwacjach jednoznacznie wynika, że kilka ugryzień w niewielkiej odległości, występujących w linii lub składające się na trójkąt, jednoznacznie świadczą, że to ugryzienie pluskwy.

Jeżeli ślady ugryzień występują w niezbyt owłosionych częściach ciała jak np. na rękach, przedramionach, twarzy, szyi, dłoniach, plecach czy udach mamy niemal 100% pewność, że pochodzą właśnie od nich. Co gorsza,  nie jesteśmy wstanie potwierdzić obecności insektów, bazując tylko i wyłącznie na ugryzieniach. 

Często występujący przykład stanowi sytuacja gdy spośród dwojga osób, śpiących w jednym łóżku, jedno notuje regularnie swędzące ugryzienia, podczas gdy druga osoba twierdzi, że nie jest atakowana, ponieważ nie posiada żadnych śladów ugryzień na ciele. Dzieje się tak dlatego ,że za pozostawianie śladów ugryzień pluskiew na skórze odpowiedzialny jest odczyn alergiczny. Jednak nie każdy go posiada. Po ugryzieniach komarów każdy ma na ciele ślady większe bądź mniejsze, natomiast jeżeli chodzi o samo ugryzienie pluskwy, tych śladów  może nie być w ogóle (w przypadku braku odczynu alergicznego). 

Reakcja organizmu na ugryzienia pluskiew domowych jest bardzo indywidualną sprawa. W przypadku niektórych ślady oraz swędzenie mogą zacząć ustępować zaledwie po upływie kilku godzin. Natomiast u innych mogą się one utrzymywać nawet kilkanaście dni. Osoby, które nie posiadają odczynu zazwyczaj dużo później zdają sobie sprawę z posiadania niechcianych lokatorów  w mieszkaniu. Przez to za sprawą upływu czasu mają one dużo większa możliwość namnożenia się i rozprzestrzeniania. Lepiej nie zwlekać z usunięciem ich z mieszkania. 

Typowe ślady pozostawiane przez pluskwy

Jaja Pluskwy domowej

Samica pluskwy w ciągu swojego życia składa od 250 do 500 jaj przyczepionych do podłoża lepką wydzieliną. Inkubacja jajeczek jest ściśle powiązana z temperaturą. W sytuacji gdy temperatura otoczenia oscyluje wokół 35-37°C, larwy wylęgają się już po 4-6 dniach. Natomiast w przypadku temperatury pokojowej dopiero po 15-29 dniach. Rozwój pluskwy trwa w temperaturze pokojowej 7-10 tygodni. Dorosłe pluskwy żyją do 2 lat.

Odpluskwianie Warszawa

Odpluskwianie przeprowadzamy stosując wyłącznie sprawdzone metody oraz całkowicie bezpieczne preparaty renomowanych producentów zarówno polskich jak i europejskich. Wszystkie środki posiadają  niezbędne atesty i pozwolenia. Odpluskwianie w Warszawie przeprowadzane naszymi metodami jest bezpieczne nawet dla alergików i dzieci. Po przeprowadzonym zabiegu zwalczania pluskiew domowych należy opuścić mieszkanie na kilka godzin na czas wietrzenia i schnięcia preparatów.  

wylinka pluskwy

Dezynsekcja Pluskwy Warszawa metodą opryskową

Metoda opryskowa polega na nanoszeniu cieczy użytkowej na różnego rodzaju powierzchnie przy pomocy opryskiwaczy. Powoduje to zwilżenie powierzchni substancją aktywną, która zazwyczaj występuje w formie koncentratu, płynnej emulsji bądź proszku.

Zdecydowana większość używanych przez nas preparatów jest na bazie mikrokapsułek oraz posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe.profesjonalne odpluskwianie Efekt owadobójczy następuje na skutek spożycia preparatu lub na skutek kontaktu insekta z powierzchnią na którą uprzednio był naniesiony insektycyd. Metodę opryskową cechuje bardzo wysoka skuteczność oraz szybkość działania.

Dezynsekcja pluskwy Warszawa

Posiadamy ogromne wieloletnie doświadczenie w branży DDD, dla tego też do każdego problemu podchodzimy w sposób indywidualny. Preparaty są dobierane adekwatnie do napotkanej sytuacji oraz specyfiki lokalu i stopnia natężenia problemu. Stosujemy najskuteczniejsze metody. Sprawdzona dezynsekcja Warszawa.  Stawiamy przede wszystkim na skuteczne odpluskwianie oraz bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych. Profesjonalne zwalczanie pluskiew domowych na terenie Warszawy.

 

pułapka lna pluskwy
PUŁAPKI NA PLUSKWY
dezynfekcja pluskwy warszawa
PREPARATY NA PLUSKWY

Wymrażanie pluskiew domowych czy to ma sens?

Wymrażanie pluskiew Warszawa to metoda dezynsekcji pluskwy domowej polegająca na zastosowaniu dwutlenku węgla (CO2) w postaci suchego śniegu. Wymrażanie pluskiew pozwala zwalczać każdą formę rozwojową pluskiew również perłowe jaja, które jak doskonale wiadomo są odporne na wszelkie preparaty preparaty chemiczne. Wymrażanie pluskiew cryonite i ich jaj w temperaturze -78°C. ZWALCZANIE PLUSKIEW WARSZAWA ekologiczna dezynsekcja.jpgW internecie najczęściej można wyczytać, że wymrażanie pluskiew jest ekologiczna metodą zwalczanie pluskiew. W praktyce jednak okazuje się, że tego typu zabieg jest po prostu nieskuteczny. Dlatego też jako uzupełnienie stosowane są środki chemiczne.

Inne metody zwalczania stanowi wygrzewanie pluskiew – dezynsekcja termiczna. Odpluskwianie za sprawą wysokiej temperatury.

Pluskwy Zwalczanie Warszawa

Domowe sposoby w zwalczaniu pluskwy domowej zawiodły? Nic dziwnego, ponieważ pluskwa domowa jest owadem bardzo uciążliwym i niestety ciężkim do wytępienia. Cechują się one silną chemioodpornością, czasem bywają nawet niemal całkowicie odporne na związki z grupy pyretroidów. Skuteczna  Dezynfekcja Pluskiew musi opierać się na odpowiedniej, przemyślanej rotacji insektycydów bez tego ciężko aby odpluskwianie zakończyło się sukcesem. Dezynsekcja całej kolonii pluskiew na ogół musi odbyć się 2-3 razy dbając o określone odstępy między każdym zabiegiem usuwania pluskiew.  

Jak pozbyć się pluskiew w Warszawie?

Nie ulega wątpliwości że pluskwy domowe to ciężki przeciwnik do usunięcia. Profesjonalna firma DDD działająca zgodnie z integrated pest management to pewny kandydat do powierzenia zadania usunięcia pluskwy domowej. Walcząc z pluskwami na własną rękę warto zakupić sprawdzone środki chemiczne. Na terenie Warszawy można je nabyć przy ulicy Konarskiego 87 na Bemowie.

Jak przygotować mieszkanie do dezynfekcji na pluskwy?

Instrukcje o przygotowaniu mieszkania do zabiegu odpluskwiania w odnośniku pod spodem.

Jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania?

dezynsekcja pluskwy warszawaIle kosztuje odpluskwianie w Warszawie?

Kluczowe do oszacowania kosztu przeprowadzenia zabiegu usuwania pluskiew jest wskazanie liczby pokoi sypialnych oraz ilości łóżek w mieszkaniu. Odpluskwianie przeprowadzone przez specjalistyczną firmę DDD to koszt zaczynający się od 250 złotych.

Ile dezynsekcji na pluskwy?

Usuwanie pluskiew to żmudny proces. W normalnych przypadkach kiedy populacja jest w granicach rozsądku konieczne jest na ogół 2-3 krotne wykonanie zabiegu dezynsekcji. Żadne preparaty owadobójcze nie działają na jaja pluskwy. Dlatego też skuteczne zwalczanie pluskiew należy powielić.

Usługi dezynsekcji

StopOwadom.pl to kompleksowe usługi zwalczania szkodników. Sprawdzone usługi zwalczania karaluchów, innych insektów biegających i latających. Charakteryzuje nas profesjonalne podejście do każdego przypadku problem szkodników. Profesjonalna dezynsekcja Warszawa. Pewność gwarancji skuteczności.

Chcesz skorzystać z naszych usług? Liczysz na fachowa pomoc? Zapraszamy do kontaktu!

👉 KONTAKT

Chcesz spróbować wytępić pluskwy samodzielnie? Zapraszamy do składania zamówień 7 dni w tygodniu w naszym Sklepie internetowym. Dostępne są różne środki owadobójcze, pułapki i inne akcesoria stosowane w skutecznej dezynsekcji i deratyzacji.