Komary

ZWALCZANIE KOMARÓW WARSZAWA

zwalczanie komarów warszawaNa świecie występuje kilka tysięcy gatunków komarów, natomiast w Polsce tylko około 50. Można je spotkać niemal w każdym regionie klimatycznym, od Arktyki po tropiki. Są w stanie przetrwać surowe zimy jak i skrajnie suche pory roku.

W głównej mierze jaja komarów są składane w stojących zbiornikach wodnych, obszarach zalewowych czy nawet w wilgotnej glebie (miejsca wybierane do składania jaj są zależne od gatunku komara).  Motywowane jest to faktem, że larwy komarów rozwijają się w środowisku wodnym. Mają tam dostęp do wszelkich niezbędnych składników jak bakterii czy pierwotniaków. 

Odkomarzanie Warszawa

O tym, że komary bywają uciążliwe i dokuczliwe nikogo nie trzeba uświadamiać.

Dorosłe komary w trakcie trwania dnia chronią się na ogół w obszarach zalesionych, wysokiej trawie, bagnach, mokradłach oraz innych zaciemnionych miejscach w szczególności w pobliżu zbiorników wodnych.

U komarów najwyższą aktywność można odnotować o zmierzchu. W strefie umiarkowanych szerokości ich aktywność polega przede wszystkim na kłuciu i pozostawianiu na ciałach swoich ofiar swędzących odczynów alergicznych. Jednak w niektórych środowiskach, komary mogą być nosicielami wielu poważnych chorób. Dlatego też ważne jest zwalczanie komarów. 

Choroby i wirusy przenoszone za sprawą komarów to między innymi:

  • Denga,
  • Malaria,
  • Filarioza,
  • Zika,
  • Zółta febra,
  • Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Komary mają różne sposoby dzięki, którym są w stanie „namierzyć swoją ofiarę”. Często wyczuwają nas za sprawą wydzielanego dwutlenku węgla z wydychanego powietrza. Może je wabić również pot, silne perfumy czy kwas mlekowy.  Na podkreślenie zasługuje również fakt, że korzystają one z termodetekcji (są w stanie rozróżniać różnice temperatur) dlatego też szczególnie narażone na ich ataki są dzieci czy kobiety w okresie owulacji.

Statystyka wskazuje że na całym świecie około 270 milionów ludzi jest nosicielami malarii a spośród nich rocznie będzie umierało około 2 milionów. 

 

Komary – cykl rozwojowy

 

Larwy komarów rozwijają się w środowisku wodnym. Bez większego znaczenia znaczenia jest czy to zbiornik wodny czy nawet nagromadzona woda bez odpływu. 

Komary przechodzą przeobrażenie zupełne. Samica po spożyciu krwi składa jaja na powierzchni wody. Następnie z jaj wylęgają się larwy. Larwy komarów żywią się w głównej mierze rozkładająca się materią organiczną. Tempo rozwoju komarów jest bardzo zróżnicowane.

 

Komary zwalczanie Warszawa

Na chwilę obecną w dezynsekcji zwalczanie komarów przeprowadzane jest na ogół metodą opryskową opryskiwaczami spalinowymi. Często jako uzupełnienie używa się zamgławiania termicznego. Dezynsekcja przeprowadzona tego typu metodami daje pewność ograniczenia bytowania komarów, kleszczy, meszek i innych insektów. Masz problem z owadami? Nie zwlekaj, pomożemy ci je wyeliminować!


KONTAKT

 

Jak pozbyć się problemu z komarami?

Komary są uciążliwymi owadami, które pobierają krew od swojego żywiciela i mogą zarazić go rozmaitymi chorobami, w tym boreliozą. Przebywanie na świeżym powietrzu staje się niekomfortowe w miejscach oblężonych przez komary. Na szczęście dostępne są różnorodne sposoby na zwalczenie tych insektów, przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń i preparatów.

Zwalczanie komarów Warszawa, tylko sprawdzone i skuteczne rozwiązania

Metod zwalczania komarów jest wiele – mogą być chemiczne, biologiczne lub fizyczne. Odkomarzanie przy użyciu środków chemicznych przeprowadza się przy sprzyjających warunkach pogodowych, w godzinach wczesnoporannych lub późnopopołudniowych. Oprysk wykonuje się specjalnym roztworem chemicznym, co pozwala na dokładną i szybką aplikację, wysoką skuteczność działania. Jeszcze bardziej efektywną metodą odkomarzania jest zamgławianie przestrzenne – za pomocą środka chemicznego wywarza się drobną mgłę, która po rozpyleniu przedostaje się do każdego zakamarka, zabijając insekty.

Zaletą oprysku terenowego jest likwidacja populacji nie tylko komarów, ale też kleszczy i meszek. Tego typu zabiegi są bezpieczne dla roślinności i środowiska. Trzeba liczyć się z tym, że podczas deszczowych dni środek odkomarzający będzie stopniowo wypłukiwany, co przełoży się na jego mniejszą trwałość i skuteczność działania. W przypadku metody biologicznej stosuje się larwicydy, które nie oddziałują na inne gatunki owadów, działają selektywnie. Odkomarzanie metodą fizyczną polega na pokryciu powierzchni wody cienkim filmem silikonowym – wytworzona błona przeciwdziała składaniu jaj przez komary, przyczepianiu się poczwarek do jej powierzchni i ich rozwojowi.

Zwalczanie Szkodników SKLEP Warszawa

Chcesz przeprowadzić odkomarzanie we własnym zakresie? W takim razie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie => stopowadom.pl 

Oferujemy szeroki wybór środków owadobójczych, preparaty na komary, oprysk na kleszcze, akcesoria ochronne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, maski przeciwgazowe, zamgławiacze i wiele innych akcesoriów. 


Preparaty na Komary


Zwalczanie Szkodników

odkomarzanie warszawa

fb

KOMARY najczęściej zadawane pytania przez klientów

Czy Odkomarzanie jest szkodliwe?

Co na odkomarzanie?

Kiedy odkomarzanie?

Jak wygląda odkomarzanie?

Czy opryski na komary są szkodliwe dla pszczół?

Jaki środek na komary w ogrodzie?

Co na moskity?

Czy oprysk na komary jest szkodliwy?

Kiedy robić opryski na komary?

Kiedy aktywne są komary?

Ile kosztuje odkomarzanie ogrodu?

Jaki opryskiwacz na komary?

Czy rajdy są szkodliwe?

Czy Off jest szkodliwy?

Jakie opryski nie szkodzą pszczołom?

Czy oprysk miedzianem szkodzi pszczołom?

Kiedy stosowac oprysk na kleszcze?

W jakich godzinach żerują komary?

Kiedy najwięcej komarów?

Ile razy komar jest w stanie ugryźć?

O jakiej porze dnia najlepiej wykonywać opryski?

Jaki oprysk na kleszcze i komary?

Jaki środek na komary i kleszcze?

Czy Odkomarzanie jest skuteczne?

Czy oprysk na komary pomaga?

Jaki środek na komary tropikalne?

W jakiej temperaturze wykonywać opryski?

Kiedy komary przestają latać?

Ile komar pobiera krwi?

Kiedy pojawiają się larwy komarów?

Gdzie najczęściej chowają się komary?

Dlaczego komary atakują nas wieczorem?

Kiedy jest wylęg komarów?

Dlaczego komary żywią się krwią?

Jak szybko znaleźć komara w pokoju?

Jak się pozbyć komarów z mieszkania?

Co na komary dla niemowląt?

Co jest dobre na komary w ogrodzie?

Czy środki na komary są szkodliwe?

Czy mugga jest bezpieczna?

Czy Ikarydyna jest bezpieczna?

Jaki środek do oprysku na komary?

Czym pryskać komary na działce?

Jakiego zapachu nie lubią komary?

Co zrobić żeby nie gryzły komary?

Co najbardziej przyciąga komary?

Co nas gryzie komar czy komarzyca?

Jak komary wyczuwają człowieka?

W jakich godzinach żerują komary?

Czy jak komar ugryzie to umiera?

Po co komary gryzą?

Skąd się bierze bzyczenie komara?

Ile czasu żyje komar?

Gdzie nie ma komarów?

Do jakiej wysokości latają komary?

W jakim celu komary piją krew?

Ile żyje komar po ukąszeniu?

Ile jaj składa komarzyca?

Do jakiej temperatury latają komary?

Czy w listopadzie są komary?

Po jakim czasie działa oprysk na komary?

Czy oprysk na komary jest skuteczny?

Czy oprysk na komary jest szkodliwy?