ZWALCZANIE KOMARÓW, ODKOMARZANIE WARSZAWA

SKUTECZNIE ZWALCZAMY SZKODNIKI

ZADZWOŃ DO NAS !

506 270 305

zwalczanie komarów warszawa
Na świecie występuje kilka tysięcy gatunków komarów, natomiast w Polsce tylko około 50. Można je spotkać niemal w każdym regionie klimatycznym, od Arktyki po tropiki. Są w stanie przetrwać surowe zimy jak i skrajnie suche pory roku.W głównej mierze jaja komarów są składane w stojących zbiornikach wodnych, obszarach zalewowych czy nawet w wilgotnej glebie (miejsca wybierane do składania jaj są zależne od gatunku komara).  Motywowane jest to faktem, że larwy komarów rozwijają się w środowisku wodnym. Mają tam dostęp do wszelkich niezbędnych składników jak bakterii czy pierwotniaków.

ZWALCZANIE KOMARÓW WARSZAWA

O tym, że komary bywają uciążliwe i dokuczliwe nikogo nie trzeba uświadamiać.

Dorosłe komary w trakcie trwania dnia chronią się na ogół w obszarach zalesionych, wysokiej trawie, bagnach, mokradłach oraz innych zaciemnionych miejscach w szczególności w pobliżu zbiorników wodnych.

U komarów najwyższą aktywność można odnotować o zmierzchu. W strefie umiarkowanych szerokości ich aktywność polega przede wszystkim na kłuciu i pozostawianiu na ciałach swoich ofiar swędzących odczynów alergicznych. Jednak w niektórych środowiskach, komary mogą być nosicielami wielu poważnych chorób. Dlatego też ważne jest zwalczanie komarów.

Choroby i wirusy przenoszone za sprawą komarów to między innymi:

  • Denga,
  • Malaria,
  • Filarioza,
  • Zika,
  • Zółta febra,
  • Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Komary mają różne sposoby dzięki, którym są w stanie „namierzyć swoją ofiarę”. Często wyczuwają nas za sprawą wydzielanego dwutlenku węgla z wydychanego powietrza. Może je wabić również pot, silne perfumy czy kwas mlekowy.  Na podkreślenie zasługuje również fakt, że korzystają one z termodetekcji (są w stanie rozróżniać różnice temperatur) dlatego też szczególnie narażone na ich ataki są dzieci czy kobiety w okresie owulacji.

Statystyka wskazuje że na całym świecie około 270 milionów ludzi jest nosicielami malarii a spośród nich rocznie będzie umierało około 2 milionów.

Komary – cykl rozwojowy

Larwy komarów rozwijają się w środowisku wodnym. Bez większego znaczenia znaczenia jest czy to zbiornik wodny czy nawet nagromadzona woda bez odpływu.Komary przechodzą przeobrażenie zupełne. Samica po spożyciu krwi składa jaja na powierzchni wody. Następnie z jaj wylęgają się larwy. Larwy komarów żywią się w głównej mierze rozkładająca się materią organiczną. Tempo rozwoju komarów jest bardzo zróżnicowane.

Komary zwalczanie Warszawa

Na chwilę obecną w dezynsekcji zwalczanie komarów przeprowadzane jest na ogół metodą opryskową opryskiwaczami spalinowymi. Często jako uzupełnienie używa się zamgławiania termicznego. Dezynsekcja przeprowadzona tego typu metodami daje pewność ograniczenia bytowania komarów, kleszczy, meszek i innych insektów. Masz problem z owadami? Nie zwlekaj, pomożemy ci je wyeliminować!


KONTAKT

 

Jak pozbyć się problemu z komarami?

Komary są uciążliwymi owadami, które pobierają krew od swojego żywiciela i mogą zarazić go rozmaitymi chorobami, w tym boreliozą. Przebywanie na świeżym powietrzu staje się niekomfortowe w miejscach oblężonych przez komary. Na szczęście dostępne są różnorodne sposoby na zwalczenie tych insektów, przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń i preparatów.

Zwalczanie komarów Warszawa, tylko sprawdzone i skuteczne rozwiązania

Metod zwalczania komarów jest wiele – mogą być chemiczne, biologiczne lub fizyczne. Odkomarzanie przy użyciu środków chemicznych przeprowadza się przy sprzyjających warunkach pogodowych, w godzinach wczesnoporannych lub późnopopołudniowych. Oprysk wykonuje się specjalnym roztworem chemicznym, co pozwala na dokładną i szybką aplikację, wysoką skuteczność działania. Jeszcze bardziej efektywną metodą odkomarzania jest zamgławianie przestrzenne – za pomocą środka chemicznego wywarza się drobną mgłę, która po rozpyleniu przedostaje się do każdego zakamarka, zabijając insekty.

Zaletą oprysku terenowego jest likwidacja populacji nie tylko komarów, ale też kleszczy i meszek. Tego typu zabiegi są bezpieczne dla roślinności i środowiska. Trzeba liczyć się z tym, że podczas deszczowych dni środek odkomarzający będzie stopniowo wypłukiwany, co przełoży się na jego mniejszą trwałość i skuteczność działania. W przypadku metody biologicznej stosuje się larwicydy, które nie oddziałują na inne gatunki owadów, działają selektywnie. Odkomarzanie metodą fizyczną polega na pokryciu powierzchni wody cienkim filmem silikonowym – wytworzona błona przeciwdziała składaniu jaj przez komary, przyczepianiu się poczwarek do jej powierzchni i ich rozwojowi.

Zwalczanie Szkodników SKLEP Warszawa

Chcesz przeprowadzić odkomarzanie we własnym zakresie? W takim razie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie => stopowadom.pl 

Oferujemy szeroki wybór środków owadobójczych, preparaty na komary, oprysk na kleszcze, akcesoria ochronne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, maski przeciwgazowe, zamgławiacze, pułapki na szkodniki i wiele innych akcesoriów. Zobacz też Cennik usług DDD.

odkomarzanie warszawa

PROFESJONALNE USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Specjalistyczne Usługi

506 270 305

SKLEP DDD

więcej