JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO ZAMGŁAWIANIA?

Jak przygotować mieszkanie do Zamgławiania?

Zamgławianie mieszkania pozwala wyeliminować problem szkodników w sposób skuteczny, a więc z uwzględnieniem również tych przestrzeni i zakamarków, które nie są widoczne gołym okiem. Nowoczesne metody nie pozostawiają po sobie żadnych śladów w postaci plam czy zacieków. Mimo to aby zabieg był w pełni skuteczny należy odpowiednio przygotować mieszkanie do zamgławiania.

Na czym polega zamgławianie mieszkania?

Zamgławianie uznawane jest za jeden z najpopularniejszych sposobów na dezynsekcję i dezynfekcję, szczególnie dobrze sprawuje się w przypadku zwalczania pluskiew domowych . Główną zaletą metody jest wykorzystanie mikroskopijnych kropelek preparatu, które, dzięki swoim rozmiarom, są w stanie wniknąć również w trudno dostępne miejsca. Zamgławianie polecane jest więc zarówno w przypadku płaskich przestrzeni (wtedy preparat równo pokrywa powierzchnię w pionie i w poziomie), jak i w bardziej skomplikowanych pod względem konstrukcji obiektach (kropelki wnikają nawet w najmniejsze szczeliny, pęknięcia i zakamarki budynku). To ważne, bo właśnie w takich miejscach lubią mnożyć się szkodniki. Zamgławianie pluskwy opinie wskazują jako najskuteczniejszą metodę eliminacji.

Zamgławianie termiczne a zamgławianie na zimno

W zamgławianiu na gorąco, główną role odgrywa ciecz podgrzana do bardzo wysokich temperatur. Ten typ zamgławiania poleca się stosować na dużych powierzchniach. W przypadku zamgławiania na zimno wykorzystuje się generatory ULV. Działanie takiego urządzenia pozwala wytworzyć mgłę o stosunkowo dużej gęstości. Taką metodą z powodzeniem stosuje się w lokalach o przeznaczeniu mieszkalnym. Nowoczesne technologie pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów już przy użyciu niewielkich ilości preparatu. Kropelki mają wielkość ok. 30 mikronów. Dlatego też skutecznie penetrują całe mieszkanie, a jego właściciele nie muszą martwić się o to, że ten proces pominie niektóre ogniska szkodników. Warto wspomnieć tutaj o tym, że te mikrokropelki unoszą się w powietrzu przez dłuższy czas, będąc przemieszczane przez wewnętrzną cyrkulację panującą w pomieszczeniu.

Jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania?

  • Zrób podstawowe rozpoznanie

Specjaliści, wykonujący zamgławianie, działają kompleksowo i dokładnie, ale nadal, zanim zlecimy pracę fachowej ekipie, spróbujmy oszacować, w których miejscach występuje najwięcej szkodników. Warto zrobić też listę miejsc, w których ostatnio były widziane (nawet jeśli aktualnie ich tam nie ma).

  • Zabezpiecz tekstylia

Należy opróżnić zawartość szafek, łóżek, regałów. To samo tyczy się narzut, obrusów, zasłon, firanek, serwetek itp. Takie wyroby tekstylne należy wyprać w wysokiej temperaturze, aby całkowicie wykluczyć ryzyko, że w ich obrębie zagnieździły się szkodniki.jak przygotować mieszkanie do zamgławiania

  • Oczyść ściany z ozdób

Ewentualne obrazy i plakaty będą utrudniać pracę ekipie oraz mogą ulec zniszczeniu. Dlatego podczas przygotowywania mieszkania do procesu zamgławiania, warto je zdjąć i położyć w bezpiecznym miejscu, mając na uwadze aby nie chować tych przedmiotów ani nie wynosi z pomieszczenia.

  • Ułatw dostęp do problematycznych zakamarków

Po pierwsze, należy odpowiednio zmienić ustawienie mebli. Specjaliści muszą mieć nieskrępowany dostęp do zakamarków pomieszczenia. Aby zapewnić im takie warunki, należy łóżka, szafy, fotele itp. odsunąć od ściany na odległość min. 5 cm (jeśli to możliwe, nawet na kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów). Jeśli problem występuje pod listwami, konieczny może być ich demontaż. Warto też, w miarę możliwości, odsłonić inne problematyczne przestrzenie, takie jak rury (np. pozbyć się produktów pod zlewem).

RZECZY, KTÓRE NALEŻY SZCZEGÓLNIE DOBRZE ZABEZPIECZYĆ
DO ZAMGŁAWIANIA NA PLUSKWY!

  • Schowaj żywność

W zamgławianym pomieszczeniu nie powinno znajdować się żadne jedzenie. Jeśli procesowi podlega całe mieszkanie, artykuły spożywcze najlepiej jest wynieść na zewnątrz lub zabezpieczyć w próżniowych pojemnikach. Należy pamiętać również o schowaniu misek zwierzaków.

  • Zadbaj o elektronikę

Współczesne mieszkania są wypełnione urządzeniami elektronicznymi. Na stałe wpisywały się w wystrój mieszkań, dlatego bywa, że domownicy zapominają o usunięciu ich przed dezynsekcją. Aby zapewnić sprzętowi pełne bezpieczeństwo, najlepiej będzie go odłączyć od zasilania. Oprócz tego bezwzględnego środka bezpieczeństwa, mniejszy i większy sprzęt elektroniczny należy również spakować do worków. To będzie stanowiło skuteczną barierę dla drobniutkich kropelek, które mogłyby wniknąć w szczeliny domowych urządzeń.

  • Nie zapomnij o mniejszych przedmiotach

Odpowiednio należy zabezpieczyć również zabawki, sztućce, szczoteczki do zębów, inne przedmioty higieny osobistej, ozdoby na półkach itp. Najlepszym rozwiązaniem jest wynieść je poza mieszkanie. Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę, powinniśmy je starannie zabezpieczyć folią w taki sposób, żeby preparat się do nich nie dostał.

Przygotowanie mieszkania do dezynsekcji

Zamgławianie ULV opinie z jednym są zgodne. Odpowiednie przygotowanie lokalu bardzo pomaga w przeprowadzeniu dezynsekcji, ponieważ nie jest to metoda, która nie wymaga żadnego przygotowania, wręcz przeciwnie. Staranne przygotowanie mieszkania do zamgławiania na pluskwy to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa dla jego domowników; podjęcie takich kroków daje specjalistom możliwość wykonania drobiazgowego, dokładnego zamgławiania, a to przekłada się na sukces całego zabiegu. Na koniec warto wspomnieć, że po zamgławianiu należy opuścić mieszkanie na ok. 2-3 godziny. Po powrocie zaleca się dokładnie przewietrzyć wszystkie pomieszczenia. Cennik dezynsekcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o specjalistycznym odpluskwianiu?     Pluskwy Zwalczanie


KONTAKT

Polecane preparaty: DIPTRON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *