Przygotowanie lokalu do odpluskwiania

PRAKTYCZNE INSTRUKCJE JAK PRZYGOTOWAĆ LOKAL DO ZABIEGU ODPLUSKWIANIA

Najważniejsze w przygotowaniu mieszkania jest zadbanie o to aby w pokojach w których wykonywana będzie dezynsekcja nie znajdowały się produkty spożywcze, talerze, sztućce, pranie na suszarce, ręczniki papierowe itp.

Bardzo ważnym a zarazem koniecznym elementem walki z pluskwą domową(odpluskwianie) jest przepranie całej garderoby, zasłonek, firanek czy pościeli w temperaturze 60°C. Niektóre źródła mogą informować, iż wystarczającą temperaturą jest 45°C owszem, jednak musi ona być nieustannie podtrzymywana przez pewien czas. Natomiast jeżeli chodzi o 60°C to na dobrą sprawę wystarczy, że zostanie ona wygenerowana. Oddziaływanie temperatury na tego typu akcesoria daje 100% pewności pozbycia się każdej formy rozwojowej pluskiew od jaj złożonych przez pluskwy aż do osobników w pełni dojrzałych. W przypadku gdy jakiekolwiek tkaniny czy materiały nie mogą być prane w tak wysokiej temperaturze, wówczas pozostaje prasowanie czy też generowanie jej w każdy inny dowolny sposób.

ODPLUSKWIANIE

czyli działania z zakresu zwalczania pluskiew odbywają się w głównej mierze w pokojach sypialnych. Dlatego, że pluskwy wyczuwają ludzi a więc swoje „ofiary” za sprawą wydzielanego dwutlenku węgla oraz temperatury. Mogą one również atakować zwierzęta domowe, jednak ludzie stanowią dla nich o wiele atrakcyjniejszych żywicieli.

Podstawową czynnością w przygotowaniu lokalu do zwalczania i usuwania pluskiew, stanowi opróżnienie łóżek ze wszelkich akcesoriów oraz rozłożenie ich na części pierwsze (o ile to możliwe, pooddzielać od siebie wszystkie elementy). Umożliwi to rozpoczęcie zabiegu w Państwa lokalu od dokładnej lustracji. Ubrania, firanki, zasłonki, pościel czy poszewki najlepiej jest zapakować do worków i szczelnie zawiązać (tak aby wyeliminować możliwość dalszego roznoszenia się pluskiew przed przystąpieniem do prania). W pokojach w których znajdują się łóżka w miarę możliwości dobrze jest poodsuwać niewielkie meble jak komody czy szafki od ścian aby umożliwić swobodny dostęp do listew przypodłogowych. Zabawki czy książki zlokalizowane w bliskim otoczeniu łóżek należy dokładnie przejrzeć.

W przypadku posiadania zwierząt wodnych na czas zabiegu najlepiej usunąć je z mieszkania. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy je dokładnie przykryć np. zwilżonym ręcznikiem. Zaleca się, aby osoby starsze, chore, dzieci, kobiety w ciąży, alergicy czy astmatycy nie przebywały w miejscu wykonywania zabiegu (są to zalecenia stosowane przez wszystkich producentów substancji biobójczych na terenie UE).

Po zaschnięciu preparatu i gruntownych przewietrzeniu lokalu, staje się on całkowicie bezpieczny jeżeli chodzi zarówno ludzi jak i zwierzęta domowe. Profilaktycznie należy również odłączyć urządzenia elektroniczne z zasilania znajdujące się w pokojach sypialnych aby nie spowodować ewentualnego zwarcia. Zobacz więcej – Cennik usług DDD


Zwalczanie Pluskiew


Zamgławianie-przygotowania

Zwalczanie szkodników – blog

MIDAN Dezynsekcja Warszawa | Facebook