Blog | Midan Usługi DDD


Strona Główna > Blog | Midan Usługi DDD

Muchy

Data: 11 kwietnia 2019 | Autor: admin

Mucha to pospolity owad latający. Występują na całym świecie. Samica osiąga długość do 7,5mm. Jest większa od samca, który może mierzyć do 6mm. Muchy domowe(musca domestica) pojawiły się ok. 200 milionów lat temu. Gatunek ten stale towarzyszy człowiekowi. Każdy osobnik może żyć ok. 4 tygodni, natomiast w warunkach domowych mucha może przezimować w stanie anabiozy(jest… czytaj więcej.

Mrówki

Data: 11 kwietnia 2019 | Autor: admin

Jedne z najbardziej znanych owadów jakimi są mrówki, mogą być poważnym utrapieniem jako szkodniki w domach, mieszkaniach,  szpitalach czy restauracjach. Spośród ponad 10.000 znanych gatunków mrówek około 180 występuje w Europie.  Zdecydowana większość żyje na zewnątrz, gdzie spełniają szereg przydatnych funkcji m.in. napowietrzanie gleby, zwalczanie szkodliwych owadów oraz rozkład materii organicznej.   Tylko kilka gatunków… czytaj więcej.

Komary

Data: 11 kwietnia 2019 | Autor: admin

Na świecie występuje kilka tysięcy gatunków komarów, natomiast w Polsce tylko około 50. Można je spotkać niemal w każdym regionie klimatycznym, od Arktyki po tropiki. Są w stanie przetrwać surowe zimy jak i skrajnie suche pory roku. W głównej mierze jaja komarów są składane w stojących zbiornikach wodnych, obszarach zalewowych czy nawet w wilgotnej glebie… czytaj więcej.