Przygotowanie mieszkania do zwalczania prusaków i karaluchów

ZWALCZANIE KARALUCHÓW – JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE?

Jak przygotować mieszkanie?

ZWALCZANIE KARALUCHÓW METODĄ ŻELOWĄ

Do zabiegu wykonywanego metodą żelową nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie mieszkania. Jedyna czynność jaką zaleca się przed wykonaniem zabiegu tą metoda jest posprzątanie kuchni oraz łazienki (przede wszystkim za lodówką, pod zlewem czy na górnych częściach szafek, gdzie zbiera się najwięcej kurzu), gdyż na czystej powierzchni żel będzie się lepiej utrzymywał. Podczas takiego zabiegu, ani po zakończonym żelowaniu , nie trzeba opuszczać mieszkania, dlatego zaleca się zastosowanie tej metody przede wszystkim w mieszkaniach gdzie znajdują się osoby starsze, chore lub małe dzieci.

DEZYNSEKCJA METODĄ OPRYSKOWĄ

Do zabiegu wykonywanego metodą opryskową przygotowania zaleca się rozpocząć od kuchni. Podstawową czynnością jest pochowanie nieopakowanej żywności, sztućcy , talerzy, szklanek, garnków czy desek do krojenia,( wystarczy szczelnie pozamykać w szafkach tak, aby nic nie znajdowało się na blatach, stole, czy lodówce). Kolejnym pomieszczeniem, które należy przygotować jest łazienka. W tym pomieszczeniu ważne jest, aby nie było rozwieszonego prania. Zaleca się również schowanie szczoteczek do zębów, ręczników, papieru toaletowego, mydła tak, aby nic nie leżało na wierzchu. Kolejną czynnością, jaką należy wykonać, jest odsunięcie pralki oraz mebli od ścian. Jeżeli zabezpieczane są również pokoje w mieszkaniu należy poodsuwać meble stojące przy listwach przypodłogowych tak, aby technik miał do nich swobodny dostęp. Tą czynność wykonujemy również w przypadku kuchni.

Zabieg może trwać od 20 do 30 minut( lub dłużej w zależności od wielkości populacji szkodników oraz specyfiki mieszkania). Po takim zabiegu należy wywietrzyć mieszkanie do wyschnięcia preparatu(ok. 1-2godziny). Po upłynięciu tego czasu można wrócić do mieszkania. Blaty kuchenne, stoły czy zlew należy przemyć ciepłą wodą. Jeżeli w lokalu znajdują się zwierzęta, na czas wietrzenia również muszą opuścić lokal (zwierzęta wodne tj. rybki można przykryć mokrym ręcznikiem). Po przeschnięciu preparat nie jest szkodliwy zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

Zalecane jest nie zmywanie preparatu ze wszystkich miejsc, w których nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z żywnością. Dzięki temu możliwe będzie długotrwałe działanie owadobójcze a więc lepszy efekt. Cennik usług DDD

Zwalczanie Karaluchów i Prusaków więcej informacji w odnośniku pod spodem


Zwlaczanie prusaków i karaluchów