ozonowanie warszawa

Ozonowanie Warszawa

DEZYNFEKCJA WARSZAWA - OZONOWANIE

Ozon to cząsteczka zbudowana z trzech atomów tlenu. W atmosferze pełni funkcję filtra, który pochłania ultrafiolet. Ma właściwości antyseptyczne. Jego działanie jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż dzialanie chloru najczęściej stosowanego przy dezynfekcji.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie jest sposobem przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Jego silne właściwości utleniające pozwalają na całkowite oczyszczenie pomieszczeń z bakterii, alergenów, grzybów, wirusów, pleśni, roztoczy jak również nieprzyjemnych zapachów. Ozon nie maskuje lecz skutecznie się pozbywa uciążliwych woni. Z tego względu zaleca się stosowanie go gdy mamy problem z zapachem odzwierzęcym (np. kociego moczu), spalenizny, farb, lakierów, dymu z papierosów i wszelkiego rodzaju stęchlizny.
Usuwa pyłki roślin, co dla alergików jest bardzo istotne. Działa on powierzchniowo, dlatego zawsze należy usunąć przyczynę przez którą trzeba wykonać zabieg, np. w przypadku pleśni należy przed zabiegiem usunąć ją ze ścian środkiem grzybobójczym, gdyż ozon zniszczy zarodniki czy zapach ale samej pleśni nie usunie.

W wyozonowanych pomieszczeniach przebywanie wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie, gdyż poprawia się działanie układu odpornościowego czy krążenie krwi, zmniejsza się ryzyko chorób układu oddechowego, sprzyja pozbywaniu się z organizmu wszelkich toksyn. Po zabiegu ozonowania przebywa nam się dużo przyjemniej w mieszkaniu.

DEZYNFEKCJA – JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO ZABIEGU?

Należy zabrać wszystkie rośliny i zwierzęta z pocieszeń, w których będzie wykonywane ozonowanie(rybki w akwarium mogą zostać). Elektronikę można profilaktycznie owinąć folią, aby zabezpieczyć przed utleniającymi właściwościami ozonu. Aby zabieg był w pełni skuteczny należy pozaklejać wszystkie kratki wentylacyjne.
Po wywietrzeniu mieszkania w którym był wykonywany zabieg, w pomieszczeniu może utrzymywać się charakterystyczna dla ozonu mgiełka oraz zapach, które w żaden sposób nie są szkodliwe dla człowieka.

ozonowanie warszawa

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja - Blog

jak zwalczyc pluskwy domowe

Jak zwalczyć pluskwy domowe?

Pluskwy jak usunąć z mieszkania? Pluskwy to zdecydowanie nieproszeni goście w naszym mieszkaniu. Te maleńkie pasożyty żywią się krwią ludzi lub zwierząt. Z tego powodu

szubak zwalczanie

Szubak jak zwalczyć?

Szubaki kontra domownicy. Jak pozbyć się szkodników z mieszkania? Dziury w odzieży i skażona żywność – to nie brzmi dobrze. Szubaki mogą skrywać się w

pluskwa

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe Pluskwa domowa jest niewielkich rozmiarów i trudno ją spotkać w ciągu dnia, ale mocno utrudnia życie. Atakuje nocą, pozostawiając na

midan ochrona przed szkodnikami

Ochrona przed szkodnikami

Deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja, ochrona przed szkodnikami w branży gastronomicznej Monitoring HACCP to zbiór wytycznych, mających na celu uchronienie pracowników zakładu gastronomicznego oraz odwiedzającej go klienteli