Zwalczanie Prusaków i karaluchów więcej informacji

 

prusaki i karaluchy zwalczanie

Bez wątpienia są one uciążliwymi szkodnikami, których często wytępienie z naszych domów czy mieszkań może okazać się nie lada wyzwaniem. Insekty te, poza tym, że budzą obrzydzenie, przenoszą różne choroby i bardzo często zanieczyszczają pożywienie.

Niepokojący jest również fakt, iż karaluchy mogą ukrywać się w dowolnym miejscu naszego domu czy mieszkania i z reguły uaktywniają się dopiero w nocy, kiedy nie odczuwają naszej obecności. Dlatego też często do pewnego momentu nie zdajemy sobie faktu z posiadania tych niechcianych lokatorów.

Nie mniej jednak mogą być również widziane za dnia, lecz aby taka sytuacja miała miejsce ich populacja musi się już w sporym stopniu namnożyć. Problem zawsze rozpoczyna się od kuchni czy łazienki, ponieważ prusaki i karaluchy bardzo potrzebują dostępu do wody. Bez pożywienia są w stanie wytrzymać o wiele dłużej.

 karaluchy zwalcznanie


MIEJSCA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE NA SWOJE KRYJÓWKI PRZEZ KARACZANY(PRUSAKI I KARALUCHY)

  • Szczególnie często są widoczne w kuchni i łazience (dostęp do wody),
  • W zagłębieniach i szczelinach mebli,
  • Lubią zagnieżdżać się w rurach kanalizacyjnych i odpływach w kuchni i łazience, pralni, przy wylocie gazu, ogrzewania lub klimatyzacji, skrzynkach elektrycznych lub też pod sztucznie obniżonym sufitem,
  • Często chowają się pod lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i pod wszelkiego rodzaju innymi sprzętami AGD
  • Pod drewniana podłogą,
  • Idealnym schronieniem dla prusaków i karaluchów są też kartonowe pudła, szuflady i wszelkie inne powierzchnie do przechowywania ubrań, dokumentów itp.

JAK SKUTECZNIE WYELIMINOWAĆ KARALUCHY?

Domowej roboty środki przeciw prusakom i karaluchom są jedną z najpowszechniejszych form walki z tymi szkodnikami, jednak na ogół okazują się niewystarczające aby pozbyć się całej ich populacji. Dlatego też najpraktyczniejszą metodą ich zwalczania jest po prostu zwrócenie się po fachową pomoc.

Zanim wydamy pokaźne kwoty na różnego rodzaju preparaty chemiczne, które jednak bardzo często mogą nam pomóc na krótko lub nawet po ich zastosowaniu możemy nie odczuć żadnej różnicy, gdyż na ogół okazują się one całkowicie nieskuteczne. Podstawową a zarazem najskuteczniejszą bronią przeciw karaluchom jest czystość i porządek.

Choć wypada również nadmienić, iż w nawet niemal sterylnych mieszkaniach można zaobserwować tego typu kłopoty. W tych przypadkach spowodowane jest to bez wątpienia nachodzeniem owadów od naszych sąsiadów.


Zwalczanie Prusaków

Aby walka z karaczanami była na prawdę skuteczna w pierwszej kolejności należy zlikwidować wszelkiego rodzaju szczeliny w okolicach odpływów, w kuchni, łazience, pralni, oraz w perspektywie pionów oraz wentylacji, która stanowi jedną z głównych dróg nachodzenia różnego rodzaju insektów.

Regularnie odkurzaj przestrzenie pod krzesłami, łóżkami, materace, poduszki, dywany i przede wszystkim wszelkiego rodzaju zakamarki między meblami i ścianami.

Utrzymuj czystość w kuchni, nie pozostawiaj resztek jedzenia – to właśnie one najbardziej przyciągają karaluchy. Pamiętaj również o tym, aby dokładnie zamykać pojemniki z jedzeniem oraz z karmą dla zwierząt.

Jeżeli tego typu rozwiązania zawiodą lub po prostu nie chcą Państwo tracić czasu na samodzielną walkę z tymi owadami, która i tak przynosi na ogół mizerne skutki zalecamy wybrać zwalczanie prusaków od profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej. 

zwalczanie prusaków

Zwalczanie Prusaków i Karaluchów -Metody

METODA OPRYSKOWA

W przypadku metody opryskowej, stosowane przez nas preparaty do zwalczania prusaków są całkowicie bezwonne. Metoda opryskowa przynosi bardzo szybkie efekty – zwalczanie prusaków.

Po zabiegu profilaktycznie należy opuścić mieszkanie na ok. 1h celem gruntownego przewietrzenia. Po tym czasie, gdy tylko preparat zaschnie, jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt, więc można swobodnie przebywać w lokalu.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość naszych usług stosujemy środki najnowszej generacji, renomowanych producentów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Wszystkie stosowane przez nas środki oraz preparaty posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, oraz są dopuszczone do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej.
PRZYGOTOWANIE LOKALU

METODA ŻELOWANIA NA PRUSAKI

Polecamy metodę żelowania, ze względu na zarówno bardzo wysoką skuteczność oraz nieszkodliwość dla ludzi oraz zwierząt. Polega ona na rozmieszczeniu w miejscach wędrówek oraz występowania owadów kropli żelu, będącego zatrutą przynętą wzbogaconą substancjami wabiącymi.

Dla tego typu insektów jak prusaki i karaluchy jest ona bardzo atrakcyjna, za sprawą feromonów wabiących oraz z uwagi na fakt, iż zawiera wysoką zawartość białka. Zwalczanie prusaków tą metodą jest na chwilę obecną najskuteczniejszym rozwiązaniem.

prusaki zwalczanie

Karaczany pobierają żel i wracają do swoich kryjówek, do reszty populacji. Z uwagi na fakt, iż są one „kanibalami” osobnik, który spożyje żel i zostanie uśmiercony w obrębie przebywania reszty populacji owadów, zostanie przez nie skonsumowany. Efekt tego typu w dezynsekcji można określić „kaskadowym”.

Do zabiegu wykonywanego metodą żelowania nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania mieszkania ani opuszczania go. Żel nanoszony jest w odpowiednich miejscach, tak aby nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu a co najważniejsze, nie było możliwości zanieczyszczenia żywności za jego sprawą.

MIDAN Dezynsekcja Warszawa – Strona główna | Facebook

to top