ZWALCZANIE PRUSAKÓW I KARALUCHÓW

Zwalczanie Karaluchów Warszawa

SKUTECZNIE ZWALCZAMY INSEKTY

ZADZWOŃ DO NAS !

506 270 305

Jak wygląda karaluch?

zwalczanie karaluchów

Prusaki, karaluchy  często pojawiają się w domach. Nie są to owady, które kąsają, ale bardzo szybko się mnożą. Niszczą zapasy jedzenia i mogą roznosić choroby. Koniecznie trzeba je usuwać i tępić. Jednak nie zawsze jest to prosta sprawa. Popularna teoria głosi, że karaluchy są tak wytrzymałe, że mogą przeżyć wybuch bomby atomowej. Jak w takim razie pozbyć się ich szybko i skutecznie?

Karaluch karaczan wschodni osiąga około 3 cm. dla porównania, popularny karaczan prusak mierzy około 1-1.5 cm i jest brązowej barwy. Te dwa gatunki są najczęściej spotykane w Polsce.

karaluchy zwalczanie warszawa

Zadomka to owad podobny do karalucha a ścislej mówiąc karaczana prusaka. Często widziany w okolicach zielonych, może zwyczajnie dostawać się do lokali mieszkalnych przez okna czy inne nieszczelności. Zadomka potrafi latać w związku z tym bywają nazywane jako latające karaluchy.

 

 

Skąd się biorą karaluchy w domu?

prusaki zwalczanie warszawa

Karaluchy z reguły uaktywniają się dopiero w nocy, kiedy nie odczuwają naszej obecności. W związku z tym często do pewnego momentu nie zdajemy sobie sprawy z posiadania niechcianych lokatorów. Prusaki mogą bywać widziane w ciągu dnia. Lecz aby taka sytuacja zaistniała, ich populacja musi zdążyć się już w sporym stopniu namnożyć. Problem z występowaniem karaczanów zawsze rozpoczyna się od kuchni, łazienki. Prusaki i karaluchy bardzo potrzebują dostępu do wody. Bez pożywienia insekty są w stanie wytrzymać o wiele dłużej.

Zwalczanie Karaluchów. Jak szybko i skutecznie pozbyć się z domu prusaków?

Karaluchy to owady, które bardzo szybko się rozmnażają. Dlatego warto podjąć odpowiednie kroki żeby je wyeliminować niezwłocznie gdy tylko się pojawią. Warto skorzystać ze sprawdzonym środków na karaluchy i prusaki. Najczęściej mają one działanie odstraszające dzięki zapachowi, który nie odpowiada insektom.

Niektórzy jako środków odstraszających używają nasączone specjalne płytki lub  kostki, które układa się przy wejściu do kuchni oraz na drogach przebiegu i w miejscach gnieżdżenia się owadów np. w pobliżu w pobliżu rur, syfonu, zlewozmywaka za szafkami, kuchenką, lodówką. Można również stosować preparaty o działaniu wypłaszającym do opryskiwania wentylacji, pionów czy drzwi wejściowych.

Jak wytępić prusaki w bloku?

Warto zaobserwować jakimi drogami przemieszczają się karaczany. Obserwacje przydadzą do wyznaczenia koniecznych miejsc do zabezpieczenia lokalu przed nachodzeniem prusaków. Karaluchy prowadzą nocny tryb życia, więc trzeba się spodziewać ich tam, gdzie jest ciemno. Problem szkodników często wiąże się z ich ciągłym nachodzeniem z sąsiednich lokali. Jeżeli chcesz pozbyć się całej kolonii często konieczne jest zadbanie o owadoszczelność lokalu.

Usuwanie karaluchów z mieszkań

Karaczany są uciążliwymi szkodnikami. Często ich wyeliminowanie z naszych domów czy mieszkań może okazać się nie lada wyzwaniem. Budzą powszechne obrzydzenie a co gorsza przenoszą różne choroby. Dość często zanieczyszczają też pożywienie. Dlatego dezynsekcja szkodników – prusaków czy karaluchów stanowi konieczność. Karaluch czy gryzie lub czy karaluchy latają? To dość często zadawane pytania przez klientów. Jednak karaluchy w odróżnieniu od pluskwy nie gryzą. Karaluchy i prusaki nie latają, jednak niektóre gatunki karaczanów posiadają tę umiejętność np. zadomka polna czy przybyszka amerykańska. Natomiast karaczan prusak używa skrzydeł do szybowania przy spadaniu z wysokości.

Jak sprawdzić czy w domu są karaluchy?

Wiele osób zastanawia się jak szybko wykryć obecność prusaków w mieszkaniu? Ponowne nachodzenie insektów od sąsiadów czy z blisko zlokalizowanych lokali gastronomicznych to dość częste zjawisko. Najłatwiejsze rozwiązanie problemu zapewni stałe monitorowanie obecności insektów za sprawą dedykowanej pułapki na karaluchy.

Zwalczanie Prusaków metodą żelową

https://www.youtube.com/watch?v=9GRZws9xx3o

Prusaki zwalczanie

to najpopularniejszy w Polsce gatunek owadów zamieszkujących ludzkie siedziby. Prusaki jak wyglądają? Czy można przenieść karaluchy w ubraniach? Prusak ma około 1 cm długości, jest jasnobrązowy. Ma skrzydła, ale zdecydowanie woli biegać, niż latać. Łatwo rozpoznać je po długich czułkach i charakterystycznej tarczy zasłaniającej głowę. Można przynieść je również w ubraniach. Ich pozbycie się z mieszkania może być dość trudne, ponieważ mogą się one rozmnażać przez cały rok podobnie jak to wygląda w przypadku pluskiew domowych. Jednak w odróżnieniu od nich nie są w stanie ugryźć człowieka.

Oznacza to, że nie wystarczy wytępić prusaków, ale trzeba zlikwidować ich gniazdo. Zwłaszcza w sytuacji, w której mieszkamy w bloku, a owady przychodzą od sąsiadów. W takim wypadku dezynsekcja tylko jednego lokalu nie wystarczy. Zostaną one wyeliminowane z lokalu i póki preparaty będą działać nie będą widoczne. Jednak o ile w problematycznym lokalu stanowiącym źródło prusaków nie zostanie przeprowadzona dezynsekcja, problem niestety może nawracać. Oczywiście najlepiej byłoby w ogóle nie mieć do czynienia z takimi owadami, ale tego niestety nie zapewni nawet zachowanie w mieszkaniu sterylnej czystości.

Dezynsekcja Karaluchów

Najskuteczniejszym rozwiązaniem na walkę z insektami jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD. Fachowcy od usuwania szkodników, karaluchów i pluskiew domowych wiedzą najlepiej, gdzie ich szukać i jakimi środkami na nie działać. Dzięki temu mogą skutecznie się ich pozbyć. Ile kosztuje dezynsekcja karaczanów? Dowiesz się pod odnośnikiem ile kosztuje zwalczanie karaluchów?

Dezynsekcja pluskwy oprócz zwalczania karaluchów stanowi jedne z najczęstszych zgłoszeń eliminacji szkodników. Popularne rozwiązanie stanowi zamgławianie ulv. W zabiegu dezynsekcji oprócz pełnej skuteczności priorytet powinna stanowić kwestia zdrowia ludzi.

MIEJSCA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE NA KRYJÓWKI PRZEZ KARACZANY- KARALUCHY I PRUSAKI

 • Obecność karaluchów szczególnie często wystepuje w kuchni i łazience (dostęp do wody),
 • W zagłębieniach i szczelinach mebli,
 • Lubią zagnieżdżać się w rurach kanalizacyjnych i odpływach w kuchni i łazience, pralni, przy wylocie gazu, ogrzewania lub klimatyzacji, skrzynkach elektrycznych lub też pod sztucznie obniżonym sufitem,
 • Często chowają się pod lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i pod wszelkiego rodzaju innymi sprzętami AGD
 • Pod drewniana podłogą,
 • Idealnym schronieniem dla prusaków czy karaluchów są też kartonowe pudła, szuflady i wszelkie inne powierzchnie do przechowywania ubrań, dokumentów itp.

JAK SKUTECZNIE WYELIMINOWAĆ KARALUCHY?

Domowej roboty rozwiązania przeciw karaluchom w są często wybieraną formą walki. Jednak warto mieć na uwadze, że niemal zawsze okazują się niewystarczające aby pozbyć się całej populacji. Najpraktyczniejszą metodą zwalczania karaluchów jest po prostu zwrócenie się po fachową pomoc.

Zanim wydamy pokaźne kwoty na różnego rodzaju preparaty chemiczne na szkodniki, które jednak bardzo często mogą nam pomóc na krótko lub nawet po ich zastosowaniu możemy nie odczuć żadnej różnicy, gdyż na ogół nie przynoszą one całkowitego rezultatu.

Karaluchy w domu

dezynsekcja karaluchów warszawa

Podstawową bronią przeciw karaluchom jest dbanie o czystość i porządek. Choć wypada również nadmienić, iż w nawet niemal sterylnych mieszkaniach można zaobserwować tego typu kłopoty. W tych przypadkach spowodowane jest to bez wątpienia nachodzeniem owadów od naszych sąsiadów. Jeden karaluch nie oznacza jeszcze plagi ale stanowi jasny sygnał o pojawieniu się szkodników w lokalu. Pozostawione resztki jedzenia stanowią istny wabik na karaczany.

Aby walka z karaczanami w naszym domu była na prawdę skuteczna w pierwszej kolejności należy zlikwidować wszelkiego rodzaju szczeliny w okolicach odpływów, w kuchni, łazience, pralni, oraz w perspektywie pionów oraz wentylacji, która stanowi jedną z głównych dróg nachodzenia różnego rodzaju insektów.

Regularnie odkurzaj przestrzenie pod krzesłami, łóżkami, materace, poduszki, dywany i przede wszystkim wszelkiego rodzaju zakamarki między meblami i ścianami.
Utrzymuj czystość w kuchni, regularnie wynoś śmieci, nie pozostawiaj resztek jedzenia – to właśnie one najbardziej przyciągają karaluchy.

METODA ŻELOWANIA NA PRUSAKI I KARALUCHY

Polecana metoda żelowa, trutka na prusaki i karaluchy, cechuje się bardzo wysoką skutecznością oraz nieszkodliwością dla ludzi oraz zwierząt. Aplikowanie kropli żelu, zatrutej przynęty wzbogaconej substancjami wabiącymi w miejscach wędrówek oraz występowania owadów. Dla tego typu insektów jak prusaki czy karaluchy jest ona bardzo atrakcyjna. Żel który jedzą karaluchy zawiera feromony wabiące i wysoką zawartość białka. Karaluchy chętnie wybierają żel mimo innych źródeł pokarmu. Wręcz można stwierdzić że dobry preparat w żelu uchodzi za przysmak karaluchów. 

Zatruta przynęta dla karaluchów

Karaluchy i prusaki pobierają żel i wracają do swoich kryjówek, do reszty populacji. Karaczany są kanibalami. Osobnik, który spożyje żel, zostanie uśmiercony. Jeżeli padnie w gnieździe to są spore szanse, że zostanie skonsumowany przez inne insekty i w ten sposób efekt owadobójczy rozprzestrzeni się na resztę kolonii. 

Zwalczanie prusaków metodą żelową to jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji karaluchów. Efekt eliminacji karaluchów określa się kaskadowym.

METODA OPRYSKOWA NA KARALUCHY I PRUSAKI

Stosowane preparaty do zwalczania prusaków, karaluchów są często bezwonne. Metoda opryskowa przynosi bardzo szybkie efekty zwalczania prusaków i karaluchów. Tępi również inne owady biegające w domu. 

Po zabiegu dezynsekcji profilaktycznie zaleca się opuścić mieszkanie na co najmniej 2h. Przez ten czas należy gruntownie przewietrzyć lokal. Po przeschnięciu i wywietrzeniu mieszkania, gdy tylko preparat zaschnie, nie stanowi zagrożenia zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Po przemyciu newralgicznych miejsc mogących mieć bezpośredni kontakt z żywnością, można swobodnie przebywać w lokalu.

Dbamy o najwyższą jakość oferowanych usług. Stosujemy wyłącznie sprawdzone środki na insekty najnowszej generacji, które osiągają wysoką skuteczność. Głównie renomowanych producentów zarówno polskich jak i zagranicznych. Wszystkie stosowane przez naszą firmę środki oraz preparaty posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny są dopuszczone do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej.

PRZYGOTOWANIE LOKALU

PUŁAPKI LEPOWE NA PRUSAKI I KARALUCHY

ZAWIERAJĄ ATRAKTANT WABIĄCY

więcej


Kontakt z nami!


Zwalczanie Karaluchów Warszawa

Do zabiegu wykonywanego metodą żelowania nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania mieszkania, opuszczania go ani zabezpieczenia produktów spożywczych.

Preparaty owadobójcze w postaci żelu nanoszone są w odpowiednich, newralgicznych miejscach, tak aby nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu a co najważniejsze, nie było możliwości zanieczyszczenia źródło pożywienia za ich sprawą.

Metodę żelową cechuje wysoka skuteczność zwalczania szkodników i bezpieczeństwo. Po wykonanym zabiegu dezynsekcji nie ma konieczności opuszczania mieszkania ani wietrzenia lokalu.

Tępienie karaluchów

Zwalczanie Prusaków i karaluchów – potrzebujesz profesjonalnej pomocy w zakresie usług dezynsekcji? W wyeliminowaniu karaczanów, pluskiew domowych czy innych owadów biegających lub latających? A może interesują cię pułapki lub sprawdzone środki na karaluchy takie jak np. Diptron Żel

Zapraszamy do kontaktu

506-270-305

Kontakt

Czego nie lubią karaluchy?

Karaluchy nie znoszą intensywnych zapachów niektórych ziół jak kocimiętka i liście laurowe czy odstraszających olejków eterycznych np. miętowego, eukaliptusowego i cytrynowego. Niektórzy z kolei rozkładają posiekane liście roślin w zakamarkach domu, aby odstraszać karaluchy. Jednak w praktyce ciężko za sprawą tego rozwiązania pozbyć się karaczanów z lokalu. Zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie to zwrócić się po specjalistyczną pomoc i zamówić dezynsekcję karaluchów. 

Zwalczanie prusaków Warszawa

zwalczanie karaluchów warszawa

Usługi dezynsekcji, usuwanie pluskiew domowych

Poza sprawdzonymi i skutecznymi metodami zwalczania karaluchów świadczymy wiele innych usług z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji.

Zwalczanie pluskwy domowej, rybików cukrowych, prusaków, karalucha, komarów i innych szkodników i insektów czy usuwanie nieprzyjemnych zapachów po przez ozonowanie na terenie miasta Warszawa. Fachowa pomoc świadczona przez naszą firmę, zwalczanie pluskiew opiera się na wdrażaniu zasad integrated pest management.

Wieloletnie doświadczenie. Skuteczne zwalczanie i środki chemiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów na terenie Warszawy. Dorosłe osobniki pluskwy domowej, karaluchów, prusaków, mole odzieżowe czy obecność pluskiew czy innych insektów w danym pomieszczeniu to niezawodny znak, że trzeba skorzystać z usług profesjonalistów przy przeprowadzeniu zabiegu dezynsekcji.

Kliknij w odnośnik dezynsekcja pluskwy.

Dezynsekcja pluskiew domowych

Profesjonalna dezynsekcja pluskwy po przez zamgławianie ulv to obecnie najskuteczniejsza metoda. Zwalczanie pluskiew odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu używanego w eliminacji pluskwy- zamgławiaczy ulv. Maszyny generują zimną mgłę, która powoli opadając dostaje się w najróżniejsze zakamarki, które stanowią kryjówki pluskwy. Dezynsekcja metodą zamgławiania jest też realizowana do usunięcia także innych szkodników niż pluskwy jak np. gryzek, rozkruszek,  karaluchy, małe prusaki lub czasami robak podobny do karalucha.

Dezynsekcja karaluchy i pluskwy

Usługi naszej firmy poza skutecznością zawsze mają na głównym względzie bezpieczeństwo ludzkiego zdrowia i zwierząt domowych. Profesjonalna firma posiadająca bardzo duże doświadczenie z zakresu dezynsekcji min. pluskiew, prusaków, karaluchów, pluskwy. Nasze usługi to pewna skuteczna likwidacja karaluchów. Potrzebujesz pomocy a usunięciem inwazji karaluchów w swojej kuchni? Koniecznie zgłoś się do nas!

Gryzki w domu to oprócz karaczanów, rybików, mrówek czy pluskiew jeden z popularniejszych intruzów na naszych domach. Obecność gryzków jest szczególnie zauważalna w lasach, okolicy drzew czy w towarzyszącym im liściach. Gryzki pojawiają się oczywiście również wewnątrz lokali, wówczas jednak wybierają na kryjówki głównie ciemne, wilgotne miejsca chodź bywają i wyjątki. Czy gryzki wyrządzają jakieś szkody? Jaka jest szkodliwość gryzków? Odpowiedz na te i więcej pytań w artykule pod spodem.

Kliknij w odnośnik Zwalczanie gryzków 

Zwalczanie prusaków w domu

Potrzebujesz pomocy ze zwalczeniem karaczanów w swoim domu? A może chcesz je usunąć samodzielnie?

U nas zamówisz profesjonalne usługi DDD lub sprawdzone preparaty i pułapki na insekty i gryzonie.

Usługa Zwalczenia Karaluchów

506 270 305

Środki na Prusaki Karaluchy

Dowiedz się więcej

Pułapki na Karaluchy Prusaki

Dowiedz się więcej

Najczęstsze pytania Klientów

 • Czy Karaluchy skaczą?

Nie, karaluch nie skaczą,  ani nie gryzą.

 • Czy jeden prusak oznacza plagę?

Jeden prusak to jeszcze nie plaga, jednak z czasem na pewno pojawi się więcej.

 • Co odstrasza karaluchy?

Preparat o działaniu wypłaszającym odstrasza karaluchy.

 • Jak wytępić karaluchy?

Aby wytępić karaluchy należy wykonać dezynsekcję metodą opryskową lub żelową. Jeśli populacja jest duża lub  nie wiesz w jaki sposób rozprowadzić preparat zamów specjalistę
> 506 270 305

 • Jakie domowe sposoby działają na karaluchy i prusaki?

Nie ma domowych sposobów skutecznych w walce z karaczanami. Możemy uszczelnić mieszkanie przed ponownym nachodzeniem szkodników, rozłożyć pułapki lepowe z feromonem wabiącym w miejscach ich występowania oraz dokładnie wysprzątać kuchnię oraz łazienkę.