prusaki i karaluchy zwalczanie

ZWALCZANIE PRUSAKÓW I KARALUCHÓW

Jak szybko i skutecznie pozbyć się z domu prusaków i karaluchów?

zwalczanie karaluchów

Prusaki i karaluchy to insekty, które często pojawiają się w domach i mieszkaniach. Nie są to owady, które kąsają, ale bardzo szybko się rozmnażają. Niszczą zapasy jedzenia i mogą roznosić choroby. Koniecznie trzeba usuwać je z własnego otoczenia. Jednak nie jest to prosta sprawa. Popularna teoria mówi, że karaluchy są tak wytrzymałe, że mogą przeżyć wybuch bomby atomowej. Jak w takim razie pozbyć się ich szybko i skutecznie?

Zwalczanie Karaluchów

Karaluchy to owady, które bardzo szybko się rozmnażają. Z tego właśnie powodu kluczowe jest podjęcie jak najszybszych działań po zauważeniu ich obecności. Najlepiej jest sięgnąć po sprawdzone środki przeznaczone do walki z karaluchami i prusakami. Najczęściej mają one działanie odstraszające dzięki zapachowi, który nie odpowiada insektom. Środkami odstraszającymi mogą być nasączone specjalne płytki, które układa się przy wejściu do kuchni lub spiżarni. Skutecznym sposobem na zwalczanie prusaków i karaluchów jest też stosowanie specjalnych trutek i płynów owadobójczych w sprayu. Dobrze sprawdzają się one w praktyce, ale dobrze jest wiedzieć, gdzie dokładnie przebywają insekty i jakimi ścieżkami chodzą. Profilaktycznie można użyć tych środków we wszystkich szczelinach i połączeniach podłóg ze ścianami. Karaluchy prowadzą nocny tryb życia, więc trzeba się spodziewać ich tam, gdzie jest ciemno.

Bez wątpienia są one uciążliwymi szkodnikami, których często wytępienie z naszych domów czy mieszkań może okazać się nie lada wyzwaniem. Insekty te, poza tym, że budzą obrzydzenie, przenoszą różne choroby i bardzo często zanieczyszczają pożywienie. Dlatego zwalczanie prusaków i karaluchów stanowi konieczność

Niepokojący jest również fakt, iż karaluchy mogą ukrywać się w dowolnym miejscu naszego domu czy mieszkania i z reguły uaktywniają się dopiero w nocy, kiedy nie odczuwają naszej obecności. Dlatego też często do pewnego momentu nie zdajemy sobie faktu z posiadania tych niechcianych lokatorów.

Nie mniej jednak mogą być również widziane za dnia, lecz aby taka sytuacja miała miejsce ich populacja musi się już w sporym stopniu namnożyć. Problem zawsze rozpoczyna się od kuchni czy łazienki, ponieważ prusaki i karaluchy bardzo potrzebują dostępu do wody. Bez pożywienia są w stanie wytrzymać o wiele dłużej.

Wielu klientów pyta, jak w przyszłości może szybko wykryć obecność prusaków i karaluchów w mieszkaniu ponownie nachodzących od sąsiadów czy też z blisko zlokalizowanych lokali gastronomicznych. Najłatwiejsze rozwiązanie które zapewni stały monitoring obecności insektów stanowi zakup dedykowanej pułapki na karaluchy.

Zwalczanie Prusaków metodą żelową

Prusaki zwalczanie


Prusaki to najpopularniejszy w Polsce gatunek owadów zamieszkujących ludzkie siedziby. Ma około 1 cm długości, jest jasnobrązowy. Ma skrzydła, ale zdecydowanie woli biegać, niż latać. Łatwo rozpoznać je po długich czułkach i charakterystycznej tarczy zasłaniającej głowę. Ich pozbycie się z mieszkania może być dość trudne, bo mogą się one rozmnażać przez cały rok. Oznacza to, że nie wystarczy wytępić prusaków, ale trzeba zlikwidować ich gniazdo. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w sytuacji, w której mieszkamy w bloku, a owady przychodzą od sąsiadów. W takim wypadku dezynsekcja tylko jednego lokalu nie wystarczy. Oczywiście najlepiej byłoby w ogóle nie mieć do czynienia z takimi owadami, ale to oznacza, że trzeba w mieszkaniu zachować absolutną czystość.

Dezynsekcja Karaluchów

Zwykle najskuteczniejszym sposobem na walkę z owadami jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Gdy popularne środki odstraszające i owadobójcze nie zadziałają, przyjdzie pora na podjęcie bardziej radykalnych kroków. Fachowcy od usuwania owadów wiedzą najlepiej, gdzie ich szukać i jakimi środkami na nie działać. Dzięki temu mogą skutecznie się ich pozbyć.

MIEJSCA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE NA SWOJE KRYJÓWKI PRZEZ KARACZANY(PRUSAKI I KARALUCHY)

  • Szczególnie często są widoczne w kuchni i łazience (dostęp do wody),
  • W zagłębieniach i szczelinach mebli,
  • Lubią zagnieżdżać się w rurach kanalizacyjnych i odpływach w kuchni i łazience, pralni, przy wylocie gazu, ogrzewania lub klimatyzacji, skrzynkach elektrycznych lub też pod sztucznie obniżonym sufitem,
  • Często chowają się pod lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i pod wszelkiego rodzaju innymi sprzętami AGD
  • Pod drewniana podłogą,
  • Idealnym schronieniem dla prusaków i karaluchów są też kartonowe pudła, szuflady i wszelkie inne powierzchnie do przechowywania ubrań, dokumentów itp.

JAK SKUTECZNIE WYELIMINOWAĆ KARALUCHY?

Domowej roboty środki przeciw karaluchom są jedną z najpowszechniejszych form walki z tymi szkodnikami, jednak na ogół okazują się niewystarczające aby pozbyć się całej ich populacji. Dlatego też najpraktyczniejszą metodą zwalczania prusaków i karaluchów jest po prostu zwrócenie się po fachową pomoc.

dezynsekcja karaluchówZanim wydamy pokaźne kwoty na różnego rodzaju preparaty chemiczne, które jednak bardzo często mogą nam pomóc na krótko lub nawet po ich zastosowaniu możemy nie odczuć żadnej różnicy, gdyż na ogół okazują się one całkowicie nieskuteczne. Podstawową a zarazem najskuteczniejszą bronią przeciw karaluchom jest czystość i porządek.
Choć wypada również nadmienić, iż w nawet niemal sterylnych mieszkaniach można zaobserwować tego typu kłopoty. W tych przypadkach spowodowane jest to bez wątpienia nachodzeniem owadów od naszych sąsiadów.

Aby walka z karaczanami była na prawdę skuteczna w pierwszej kolejności należy zlikwidować wszelkiego rodzaju szczeliny w okolicach odpływów, w kuchni, łazience, pralni, oraz w perspektywie pionów oraz wentylacji, która stanowi jedną z głównych dróg nachodzenia różnego rodzaju insektów.
Regularnie odkurzaj przestrzenie pod krzesłami, łóżkami, materace, poduszki, dywany i przede wszystkim wszelkiego rodzaju zakamarki między meblami i ścianami.
Utrzymuj czystość w kuchni, nie pozostawiaj resztek jedzenia – to właśnie one najbardziej przyciągają karaluchy. Pamiętaj również o tym, aby dokładnie zamykać pojemniki z jedzeniem oraz z karmą dla zwierząt. Jeżeli tego typu rozwiązania zawiodą lub po prostu nie chcą Państwo tracić czasu na samodzielną walkę z tymi owadami, która i tak przynosi na ogół mizerne skutki zalecamy skorzystanie z profesjonalnej dezynsekcji.

prusaki zwalczanieMETODA OPRYSKOWA NA  KARALUCHY I PRUSAKI

W przypadku metody opryskowej, stosowane przez nas preparaty do zwalczania prusaków są całkowicie bezwonne. Metoda opryskowa przynosi bardzo szybkie efekty zwalczania prusaków i karaluchów. Po zabiegu profilaktycznie należy opuścić mieszkanie na ok. 1h celem gruntownego przewietrzenia. Po tym czasie, gdy tylko preparat zaschnie, jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt, więc można swobodnie przebywać w lokalu.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość naszych usług stosujemy środki najnowszej generacji, renomowanych producentów zarówno polskich jak i zagranicznych. Wszystkie stosowane przez nas środki oraz preparaty posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, oraz są dopuszczone do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej.
PRZYGOTOWANIE LOKALU

METODA ŻELOWANIA NA PRUSAKI I KARALUCHY

Polecamy metodę żelowania, ze względu na zarówno bardzo wysoką skuteczność oraz nieszkodliwość dla ludzi oraz zwierząt. Polega ona na rozmieszczeniu w miejscach wędrówek oraz występowania owadów kropli żelu, będącego zatrutą przynętą wzbogaconą substancjami wabiącymi. Dla tego typu insektów jak prusaki i karaluchy jest ona bardzo atrakcyjna, za sprawą feromonów wabiących oraz z uwagi na fakt, iż zawiera wysoką zawartość białka.

zwalczanie prusaków warszawa

Karaczany pobierają żel i wracają do swoich kryjówek, do reszty populacji. Z uwagi na fakt, iż są one „kanibalami” osobnik, który spożyje żel i zostanie uśmiercony w obrębie przebywania reszty populacji owadów, zostanie przez nie skonsumowany. Zwalczanie prusaków metodą żelową to jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji karaluchów. Efekt eliminacji karaluchów określa się kaskadowym.

Zwalczanie Karaluchów Warszawa

Do zabiegu wykonywanego metodą żelowania nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania mieszkania ani opuszczania go. Żel nanoszony jest w odpowiednich miejscach, tak aby nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu a co najważniejsze, nie było możliwości zanieczyszczenia żywności za jego sprawą.

Zwalczanie Prusaków i karaluchów – potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wyeliminowaniu karaczanów? Zapraszamy do kontaktu ❗

 

Zwalczanie Prusaków Warszawa

zwalczanie karaluchów warszawa

Ciekawostki o Szkodnikach

jak zwalczyc pluskwy domowe

Jak zwalczyć pluskwy domowe?

Pluskwy jak usunąć z mieszkania? Pluskwy to zdecydowanie nieproszeni goście w naszym mieszkaniu. Te maleńkie pasożyty żywią się krwią ludzi lub zwierząt. Z tego powodu

szubak zwalczanie

Szubak jak zwalczyć?

Szubaki kontra domownicy. Jak pozbyć się szkodników z mieszkania? Dziury w odzieży i skażona żywność – to nie brzmi dobrze. Szubaki mogą skrywać się w

pluskwa

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe Pluskwa domowa jest niewielkich rozmiarów i trudno ją spotkać w ciągu dnia, ale mocno utrudnia życie. Atakuje nocą, pozostawiając na

midan ochrona przed szkodnikami

Ochrona przed szkodnikami

Deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja, ochrona przed szkodnikami w branży gastronomicznej Monitoring HACCP to zbiór wytycznych, mających na celu uchronienie pracowników zakładu gastronomicznego oraz odwiedzającej go klienteli

Karaluchy i Prusaki najczęściej zadawane pytania

Karaczany można zwalczyć samemu kupując odpowiednie preparaty lub zamawiając usługę u profesjonalistów.

Najskuteczniejszą metodą zwalczania prusaków jest metoda żelowa. Preparat w postaci żelu rozłożony w odpowiednich miejscach skutecznie wabi do siebie z bliskiej odległości karaluchy, które w kontakcie z preparatem padają.

Zwalczanie prusaków najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie DDD. 

W literaturze możemy wyczytać, że nie przepadają za octem, zapachem liści laurowych czy kocimiętki. Tego typu rozwiązanie nie jest jednak skutecznym odstraszaczem.

Karaczany możemy przynieść ze sobą np. w torbie z miejsca gdzie one występują. Mogą również nachodzić od innych.

Karaczany zanieczyszczają pożywienie, w główniej mierze produkty zawierające dużą ilość wody np. owoce. Jednak największym zagrożeniem jakie stwarzają te szkodniki jest przenoszenie chorób o podłożu wirusowym oraz bakteryjnym.

Samica składa  od 35 do 45 jaj , z których po kilku dniach wylęgają się prusaki.  Karaczan składa 8 lęgów i żyje od pół roku do roku.

Obecność prusaków można poznać po charakterystycznych zapachu jaki wydzielają.

Jak najszybciej wezwać firmę do przeprowadzenia dezynsekcji lub zakupić preparaty które pomogą pozbyć się szkodników.

Karaczan prusak to gatunek karaluchów który mnoży się wyjątkowo szybko. Okres życiowy prusaków zależny jest od temperatury. Mogą żyć nawet do 6 miesięcy. Dlatego bez wątpienia zwalczanie prusaków stanowi konieczność.

karaczan