prusaki i karaluchy zwalczanie

Zwalczanie Prusaków i Karaluchów

zwalczanie karaluchów

Zwalczanie Karaluchów

Bez wątpienia są one uciążliwymi szkodnikami, których często wytępienie z naszych domów czy mieszkań może okazać się nie lada wyzwaniem. Insekty te, poza tym, że budzą obrzydzenie, przenoszą różne choroby i bardzo często zanieczyszczają pożywienie. Dlatego zwalczanie prusaków i karaluchów stanowi konieczność

Niepokojący jest również fakt, iż karaluchy mogą ukrywać się w dowolnym miejscu naszego domu czy mieszkania i z reguły uaktywniają się dopiero w nocy, kiedy nie odczuwają naszej obecności. Dlatego też często do pewnego momentu nie zdajemy sobie faktu z posiadania tych niechcianych lokatorów.

Nie mniej jednak mogą być również widziane za dnia, lecz aby taka sytuacja miała miejsce ich populacja musi się już w sporym stopniu namnożyć. Problem zawsze rozpoczyna się od kuchni czy łazienki, ponieważ prusaki i karaluchy bardzo potrzebują dostępu do wody. Bez pożywienia są w stanie wytrzymać o wiele dłużej.

Wielu klientów pyta, jak w przyszłości może szybko wykryć obecność prusaków i karaluchów w mieszkaniu ponownie nachodzących od sąsiadów czy też z blisko zlokalizowanych lokali gastronomicznych. Najłatwiejsze rozwiązanie które zapewni stały monitoring obecności insektów stanowi zakup dedykowanej pułapki na karaluchy.

Zwalczanie Prusaków metodą żelową

MIEJSCA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE NA SWOJE KRYJÓWKI PRZEZ KARACZANY(PRUSAKI I KARALUCHY)

  • Szczególnie często są widoczne w kuchni i łazience (dostęp do wody),
  • W zagłębieniach i szczelinach mebli,
  • Lubią zagnieżdżać się w rurach kanalizacyjnych i odpływach w kuchni i łazience, pralni, przy wylocie gazu, ogrzewania lub klimatyzacji, skrzynkach elektrycznych lub też pod sztucznie obniżonym sufitem,
  • Często chowają się pod lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i pod wszelkiego rodzaju innymi sprzętami AGD
  • Pod drewniana podłogą,
  • Idealnym schronieniem dla prusaków i karaluchów są też kartonowe pudła, szuflady i wszelkie inne powierzchnie do przechowywania ubrań, dokumentów itp.

JAK SKUTECZNIE WYELIMINOWAĆ KARALUCHY?

Domowej roboty środki przeciw karaluchom są jedną z najpowszechniejszych form walki z tymi szkodnikami, jednak na ogół okazują się niewystarczające aby pozbyć się całej ich populacji. Dlatego też najpraktyczniejszą metodą zwalczania prusaków i karaluchów jest po prostu zwrócenie się po fachową pomoc.

dezynsekcja karaluchówZanim wydamy pokaźne kwoty na różnego rodzaju preparaty chemiczne, które jednak bardzo często mogą nam pomóc na krótko lub nawet po ich zastosowaniu możemy nie odczuć żadnej różnicy, gdyż na ogół okazują się one całkowicie nieskuteczne. Podstawową a zarazem najskuteczniejszą bronią przeciw karaluchom jest czystość i porządek.
Choć wypada również nadmienić, iż w nawet niemal sterylnych mieszkaniach można zaobserwować tego typu kłopoty. W tych przypadkach spowodowane jest to bez wątpienia nachodzeniem owadów od naszych sąsiadów.

Aby walka z karaczanami była na prawdę skuteczna w pierwszej kolejności należy zlikwidować wszelkiego rodzaju szczeliny w okolicach odpływów, w kuchni, łazience, pralni, oraz w perspektywie pionów oraz wentylacji, która stanowi jedną z głównych dróg nachodzenia różnego rodzaju insektów.
Regularnie odkurzaj przestrzenie pod krzesłami, łóżkami, materace, poduszki, dywany i przede wszystkim wszelkiego rodzaju zakamarki między meblami i ścianami.
Utrzymuj czystość w kuchni, nie pozostawiaj resztek jedzenia – to właśnie one najbardziej przyciągają karaluchy. Pamiętaj również o tym, aby dokładnie zamykać pojemniki z jedzeniem oraz z karmą dla zwierząt. Jeżeli tego typu rozwiązania zawiodą lub po prostu nie chcą Państwo tracić czasu na samodzielną walkę z tymi owadami, która i tak przynosi na ogół mizerne skutki zalecamy skorzystanie z profesjonalnej dezynsekcji.

zwalczanie prusaków warszawaMETODA OPRYSKOWA NA PRUSAKI I KARALUCHY

W przypadku metody opryskowej, stosowane przez nas preparaty do zwalczania prusaków są całkowicie bezwonne. Metoda opryskowa przynosi bardzo szybkie efekty zwalczania prusaków i karaluchów. Po zabiegu profilaktycznie należy opuścić mieszkanie na ok. 1h celem gruntownego przewietrzenia. Po tym czasie, gdy tylko preparat zaschnie, jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt, więc można swobodnie przebywać w lokalu.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość naszych usług stosujemy środki najnowszej generacji, renomowanych producentów zarówno polskich jak i zagranicznych. Wszystkie stosowane przez nas środki oraz preparaty posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, oraz są dopuszczone do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej.
PRZYGOTOWANIE LOKALU

METODA ŻELOWANIA NA PRUSAKI I KARALUCHY

Polecamy metodę żelowania, ze względu na zarówno bardzo wysoką skuteczność oraz nieszkodliwość dla ludzi oraz zwierząt. Polega ona na rozmieszczeniu w miejscach wędrówek oraz występowania owadów kropli żelu, będącego zatrutą przynętą wzbogaconą substancjami wabiącymi. Dla tego typu insektów jak prusaki i karaluchy jest ona bardzo atrakcyjna, za sprawą feromonów wabiących oraz z uwagi na fakt, iż zawiera wysoką zawartość białka.

prusaki zwalczanie

Karaczany pobierają żel i wracają do swoich kryjówek, do reszty populacji. Z uwagi na fakt, iż są one „kanibalami” osobnik, który spożyje żel i zostanie uśmiercony w obrębie przebywania reszty populacji owadów, zostanie przez nie skonsumowany. Efekt tego typu w dezynsekcji określa się kaskadowym.

Zwalczanie Karaluchów Warszawa

Do zabiegu wykonywanego metodą żelowania nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania mieszkania ani opuszczania go. Żel nanoszony jest w odpowiednich miejscach, tak aby nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu a co najważniejsze, nie było możliwości zanieczyszczenia żywności za jego sprawą.

Zwalczanie Prusaków i karaluchów – potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wyeliminowaniu karaczanów? Zapraszamy do kontaktu ❗

 

Zwalczanie szkodników - blog

pluskwa

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe Pluskwa domowa jest niewielkich rozmiarów i trudno ją spotkać w ciągu dnia, ale mocno utrudnia życie. Atakuje nocą, pozostawiając na

midan ochrona przed szkodnikami

Ochrona przed szkodnikami

Deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja, ochrona przed szkodnikami w branży gastronomicznej Monitoring HACCP to zbiór wytycznych, mających na celu uchronienie pracowników zakładu gastronomicznego oraz odwiedzającej go klienteli

jak przygotować mieszkanie do zamgławiania

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO ZAMGŁAWIANIA?

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO ZAMGŁAWIANIA? Zamgławianie mieszkania pozwala wyeliminować problem szkodników w sposób skuteczny, a więc z uwzględnieniem również tych przestrzeni i zakamarków, które nie

pluskwy zwalczanie

Domowe sposoby na pluskwy

DOMOWE SPOSOBY NA PLUSKWY Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że problem pluskiew domowych w wysoko rozwiniętych krajach, został całkowicie rozwiązany. Jednak w związku z otwarciem

gryzek zwalczanie

GRYZEK zwany inaczej psotnik, zakamarnik

Gryzek Gdzie występują Gryzki? Gryzek zwany inaczej psotnik, zakamarnik,  głównie spotykany jest w środowisku naturalnym, głównie w korze drzew.  Niestety często występują również w magazynach,