Zwalczanie prusaków i karaluchów

prusaki i karaluchy, zwalczanie prusaków i karaluchów

Karaluchy Zwalczanie Warszawa

Bez wątpienia są one uciążliwymi szkodnikami, których często wytępienie z naszych domów czy mieszkań może okazać się nie lada wyzwaniem. Insekty te, poza tym, że budzą obrzydzenie, przenoszą różne choroby i bardzo często zanieczyszczają pożywienie.

Niepokojący jest również fakt, iż karaluchy mogą ukrywać się w dowolnym miejscu naszego domu czy mieszkania i z reguły uaktywniają się dopiero w nocy, kiedy nie odczuwają naszej obecności. Dlatego też często do pewnego momentu nie zdajemy sobie faktu z posiadania tych niechcianych lokatorów.

Nie mniej jednak mogą być również widziane za dnia, lecz aby taka sytuacja miała miejsce ich populacja musi się już w sporym stopniu namnożyć. Problem zawsze rozpoczyna się od kuchni czy łazienki, ponieważ prusaki i karaluchy bardzo potrzebują dostępu do wody. Bez pożywienia są w stanie wytrzymać o wiele dłużej.

Zwalczanie Prusaków Warszawa

MIEJSCA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE NA SWOJE KRYJÓWKI PRZEZ KARACZANY(PRUSAKI I KARALUCHY)
  • Szczególnie często są widoczne w kuchni i łazience (dostęp do wody),
  • W zagłębieniach i szczelinach mebli,
  • Lubią zagnieżdżać się w rurach kanalizacyjnych i odpływach w kuchni i łazience, pralni, przy wylocie gazu, ogrzewania lub klimatyzacji, skrzynkach elektrycznych lub też pod sztucznie obniżonym sufitem,
  • Często chowają się pod lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i pod wszelkiego rodzaju innymi sprzętami AGD
  • Pod drewniana podłogą,
  • Idealnym schronieniem dla prusaków i karaluchów są też kartonowe pudła, szuflady i wszelkie inne powierzchnie do przechowywania ubrań, dokumentów itp.

JAK SKUTECZNIE WYELIMINOWAĆ KARALUCHY?

Domowej roboty środki przeciw prusakom i karaluchom są jedną z najpowszechniejszych form walki z tymi szkodnikami, jednak na ogół okazują się niewystarczające aby pozbyć się całej ich populacji. Dlatego też najpraktyczniejszą metodą ich zwalczania jest po prostu zwrócenie się po fachową pomoc.karaluch, przybyszka amerykańska

Zanim wydamy pokaźne kwoty na różnego rodzaju preparaty chemiczne, które jednak bardzo często mogą nam pomóc na krótko lub nawet po ich zastosowaniu możemy nie odczuć żadnej różnicy, gdyż na ogół okazują się one całkowicie nieskuteczne. Podstawową a zarazem najskuteczniejszą bronią przeciw karaluchom jest czystość i porządek.
Choć wypada również nadmienić, iż w nawet niemal sterylnych mieszkaniach można zaobserwować tego typu kłopoty. W tych przypadkach spowodowane jest to bez wątpienia nachodzeniem owadów od naszych sąsiadów.

Aby walka z karaczanami była na prawdę skuteczna w pierwszej kolejności należy zlikwidować wszelkiego rodzaju szczeliny w okolicach odpływów, w kuchni, łazience, pralni, oraz w perspektywie pionów oraz wentylacji, która stanowi jedną z głównych dróg nachodzenia różnego rodzaju insektów.
Regularnie odkurzaj przestrzenie pod krzesłami, łóżkami, materace, poduszki, dywany i przede wszystkim wszelkiego rodzaju zakamarki między meblami i ścianami.
Utrzymuj czystość w kuchni, nie pozostawiaj resztek jedzenia – to właśnie one najbardziej przyciągają karaluchy. Pamiętaj również o tym, aby dokładnie zamykać pojemniki z jedzeniem oraz z karmą dla zwierząt. Jeżeli tego typu rozwiązania zawiodą lub po prostu nie chcą Państwo tracić czasu na samodzielną walkę z tymi owadami, która i tak przynosi na ogół mizerne skutki zalecamy skorzystanie z profesjonalnej dezynsekcji.

prusak, zwalczanie prusaków warszawa

Metoda Opryskowa na Prusaki i Karaluchy

W przypadku metody opryskowej, stosowane przez nas preparaty do zwalczania prusaków są całkowicie bezwonne. Metoda opryskowa przynosi bardzo szybkie efekty eliminacji prusaków i karaluchów. Po zabiegu profilaktycznie należy opuścić mieszkanie na ok. 1h celem gruntownego przewietrzenia. Po tym czasie, gdy tylko preparat zaschnie, jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt, więc można swobodnie przebywać w lokalu.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość naszych usług stosujemy środki najnowszej generacji, renomowanych producentów zarówno polskich jak i zagranicznych. Wszystkie stosowane przez nas środki oraz preparaty posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, oraz są dopuszczone do stosowania na terenie Polski i Unii Europejskiej.
PRZYGOTOWANIE LOKALU

Metoda Żelowania na Prusaki i karaluchy

Polecamy metodę żelowania, ze względu na zarówno bardzo wysoką skuteczność oraz nieszkodliwość dla ludzi oraz zwierząt. Polega ona na rozmieszczeniu w miejscach wędrówek oraz występowania owadów kropli żelu, będącego zatrutą przynętą wzbogaconą substancjami wabiącymi. Dla tego typu insektów jak prusaki i karaluchy jest ona bardzo atrakcyjna, za sprawą feromonów wabiących oraz z uwagi na fakt, iż zawiera wysoką zawartość białka.

prusaki i karaluchy, zwalczanie prusaków i karaluchów

Karaczany pobierają żel i wracają do swoich kryjówek, do reszty populacji. Z uwagi na fakt, iż są one „kanibalami” osobnik, który spożyje żel i zostanie uśmiercony w obrębie przebywania reszty populacji owadów, zostanie przez nie skonsumowany. Efekt tego typu w dezynsekcji określa się kaskadowym.

Zwalczanie Prusaków i Karaluchów

Do zabiegu wykonywanego metodą żelowania nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania mieszkania ani opuszczania go. Żel nanoszony jest w odpowiednich miejscach, tak aby nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu a co najważniejsze, nie było możliwości zanieczyszczenia żywności za jego sprawą.

Potrzebujesz pomocy w zwalczeniu Prusaków i karaluchów? Zapraszamy do kontaktu!

 

Zwalczanie Szkodników - Blog

zamgławianie na pluskwy

Jak przygotować mieszkanie do zamgławiania

Jak przygotować mieszkanie do zamgławiania? Zamgławianie mieszkania pozwala wyeliminować problem szkodników w sposób skuteczny, a więc z uwzględnieniem również tych przestrzeni i zakamarków, które nie są widoczne gołym okiem. Nowoczesne metody nie pozostawiają po sobie żadnych śladów w postaci plam czy zacieków. Mimo to aby zabieg był w pełni skuteczny należy odpowiedni przygotować mieszkanie do

Read More »
zwalczanie prusaków i karaluchów

Jak rozpoznać obecność myszy i szczurów w domu oraz jak z nimi walczyć?

Jak rozpoznać obecność myszy i szczurów w domu oraz jak z nimi walczyć? Chyba niewiele rzeczy budzi w nas tyle negatywnych emocji, co odkrycie obecności gryzoni w domu. Myszy i szczury, choć niewielkich rozmiarów mogą przysporzyć niemało problemów, a jeśli już się zalęgną, to ich pozbycie się ich przyprawia o zawrót głowy. Jak w porę rozpoznać

Read More »
zwalczanie prusaków i karaluchów

Domowe sposoby na pluskwy

Domowe sposoby na pluskwy Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że problem pluskiew domowych w wysoko rozwiniętych krajach, został całkowicie rozwiązany. Jednak w związku z otwarciem granic pomiędzy wieloma państwami oraz wzrostem liczby ludności na różnych obszarach, insekty zaczynają powracać. Wiele osób po odkryciu pluskiew, uważa je za powód do wstydu. Zapewne ze względu na stereotyp

Read More »
zwalczanie prusaków i karaluchów

Mrówki

Zwalczanie mrówek Wydają się być jednymi z najbardziej znanych owadów jakimi są mrówki, mogą być poważnym utrapieniem jako szkodniki, ponieważ mogą występować w domach, mieszkaniach,  szpitalach czy restauracjach. Spośród ponad 10.000 znanych gatunków mrówek około 180 występuje w Europie z, których zdecydowana większość żyje na zewnątrz. Owady te spełniają szereg przydatnych funkcji, ponieważ napowietrzają glebę,

Read More »
zwalczanie komarów warszawa, odkomarzanie

Komary

Zwalczanie komarów warszawa Na świecie występuje kilka tysięcy gatunków komarów, natomiast w Polsce tylko około 50. Można je spotkać niemal w każdym regionie klimatycznym, od Arktyki po tropiki. Są w stanie przetrwać surowe zimy jak i skrajnie suche pory roku. W głównej mierze jaja komarów są składane w stojących zbiornikach wodnych, obszarach zalewowych czy nawet

Read More »
to top