ZWALCZANIE SZKODNIKÓW DREWNA XILIX Gel

SKUTECZNIE ZWALCZAMY SZKODNIKI

ZADZWOŃ DO NAS !

506 270 305

Usuwanie drewnojadów metodą XILIX GEL

Istnieje wiele metod na zwalczanie szkodników drewna takich jak fumigacja(gazowanie), iniekcja ciśnieniowa drewna, czy dezynsekcja polem elektrycznym. To bardzo skuteczne metody, jednak są one w stanie wyeliminować szkodniki znajdujące się drewnie bez efektu długotrwałego zabezpieczenia elementów drewnianych.

Inne rozwiązanie stanowi innowacyjna metoda zwalczania szkodników drewna Xilix gel. Jest to wysokiej jakości preparat działający jak „krem”, który przenika w elementy drewniane zabijając szkodniki w nich żerujące, jednocześnie zabezpieczając je przed powrotem szkodników na długi okres czasu. Może być aplikowany w temperaturze od 10 o C.

Właściwości tego preparatu pozwalają uniknąć wiercenia i wtryskiwania. Xilix gel skutecznie zwalcza i usuwa szkodniki drewna z rodzin (min. kołatkowatych, kapturnikowatych i kózkowatych). Preparat zawiera permetrynę – związek z grupy pyretroidów, który jest jedną z najbezpieczniejszych substancji dla ludzi stosowanych w dezynsekcji (permetryna jest stosowana w szamponach przeciw wszawicy).

ZWALCZANIE SZKODNIKÓW DREWNA

Kołatek domowy (Anobium punctatum)

Chrząszcz z rodziny kołatkowatych. Osiąga wielkość 2-4 mm. W drewnie zaatakowanym przez kołatka domowego widoczne są otwory wielkości ok. 1 mm, z których wysypuje się mączka drewna. Czasem można usłyszeć odgłos dość głośnego „stukania”. W przypadku tego szkodnika jest to sygnał, że samiec właśnie atakuje twardy element drewna i wytwarza dźwięk podobny do kołatania; właśnie od tego dźwięku pochodzi nazwa szkodnika – kołatek domowy.

Bardzo groźny szkodnik drewna. Kilka pokoleń tego szkodnika jest w stanie zniszczyć meble i różne konstrukcje budowlane.

Preferują miejsca chłodne i wilgotne jak np. piwnice.

Kapturnik kapucynek (Bostrychus capucinus)

Chrząszcz , rodzina Kapturnikowate. Wielkość 6-13 mm. Rozwija się w martwych częściach drewna dębu, jesionu, topoli oraz innych drzew liściastych. Często spotykany w palach i słupkach ogrodzeniowych.

Kapturnik olbrzymek (Dinoderus truncatus)

Spuszczel pospolity (Hylotrupes bajulus)

Chrząszcz, rodzina Kózkowate osiąga długość do 21 mm. Stadium larwy potrafi trwać nawet kilkanaście lat w niesprzyjających warunkach. Spuszczel jest bardzo sporadycznie widywany w drewnie mocno zawilgoconym. Uwielbia drewno iglaste.

Zwalczanie drewnojadów

Xilix gel może być kupowany i używany tylko i wyłącznie przez specjalistyczne, przeszkolone firmy DDD zajmujące się zwalczaniem szkodników drewna.

zwalczanie szkodników drewna

MIDAN Dezynsekcja Warszawa – Strona główna | Facebook


Kontakt

PROFESJONALNE USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Specjalistyczne Usługi

506 270 305

SKLEP DDD

więcej