Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe

Pluskwa domowa i pluskwy łóżkowe

Pluskwa domowa jest niewielkich rozmiarów i trudno ją spotkać w ciągu dnia, ale mocno utrudnia życie. Atakuje nocą, pozostawiając na ciele mnóstwo bolesnych i swędzących ukąszeń. Pluskwy żywią się krwią ludzką, są w stanie przetrwać bez pożywienia przez wiele miesięcy, trudno pozbyć się ich całkowicie na własną rękę. Co więcej, mogą przenosić różne niebezpieczne choroby, dlatego nie należy zwlekać z ich zwalczeniem.

Pluskwy łóżkowe 

Pluskwy domowe są pasożytami żywiącymi się krwią człowieka. Mogą zostać przyniesione przez inne osoby, które również się z nimi zmagają. Nierzadko znajdują się w obiektach noclegowych typu schroniska, hostele czy nawet w hotelach.pluskwa i pluskwy

Źródłem pluskiew są też akademiki, biura i szpitale. Mogą zostać nieświadomie wniesione do domu wraz z meblami, zarówno używanymi, jak i nowymi. Komunikacja miejska i różne środki transportu zbiorowego także są nierzadko siedliskiem pluskiew. Wizyta w kinie, teatrze czy muzeum może skończyć się przyniesieniem pasożytów prosto do swojego domowego zacisza. Wystarczy, że przekroczą próg budynku, a zaczną rozprzestrzeniać się dosłownie wszędzie. Przedostanie się do innego pomieszczenia nie stanowi dla nich żadnego wyzwania, przejdą nawet przez wąskie szczeliny. Mogą być dosłownie wszędzie: w książkach, za listwami przypodłogowymi, w łóżku, na ramie obrazu, w obudowie gniazdka elektrycznego, na zasłonach i karniszach czy żaluzjach, w ubytkach na ścianie, dekoracjach, pod dywanami i na odzieży.

Na czym polega zwalczanie pluskiew? 

Zwalczanie pluskiew domowymi sposobami nie jest łatwe i niestety często mało skuteczne. Zdecydowanie lepiej będzie powierzyć to zadanie fachowcom, którzy dysponują wiedzą, odpowiednimi środkami i urządzeniami. Z profesjonalnych sposobów na usunięcie pluskiew z domu polecić można zamgławianie ULV, czyli oprysk zimną mgłą za pomocą środka biobójczego. Może zostać też wykonany oprysk ciśnieniowy. Bardzo skuteczne jest wymrażanie ciekłym azotem metodą Cryonite, co pozwala pozbyć się dorosłych osobników wraz z ich jajami. Jest to bezpieczny, ekologiczny i skuteczny zabieg, który wystarczy przeprowadzić jednorazowo. Nie trzeba potem niczego czyścić ani przejmować się nieprzyjemnymi zapachami ani nieestetycznymi śladami. Na rynku nie brakuje ekologicznych preparatów zwalczających pluskwy, na bazie wyciągów roślinnych i olejków eterycznych.

Profesjonalne Usługi Zwalczania Pluskwy domowej SKLEP z Artykułami do Zwalczania Szkodników

Pluskwa domowa w mieszkaniu – jak zapobiegać i rozwiązać problem?

Obecność pluskiew w mieszkaniu zdecydowanie należy do jednych z bardziej nieprzyjemnych i utrudniających codzienne funkcjonowanie problemów. Co istotne, owady mogą pojawić się także w czystych i zadbanych domach i często trudno stwierdzić, jaki jest powód ich bytowania w danym miejscu. Walka z nimi nie jest prosta, jednak da się ją wygrać. Warto znać zarówno środki zapobiegawcze, jak i sposoby eliminacji tych szkodników.

Po czym rozpoznać, że pluskwy są w mieszkaniu?

Pluskwy łóżkowe to pasożyty, żywiące się krwią ludzką. Ich ugryzienie z łatwością można przypisać innym owadom – chociażby pchłom. Właśnie dlatego tak trudno rozpoznać ich obecność. Mają około 5-7 mm długości i kolor brązowy z domieszką czerwieni. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że skutecznie ukrywają się w szparach, pod listwami i w innych trudno dostępnych miejscach.pluskwa łóżkowa po posiłku

Pojawiające się swędzące ukąszenia, które najczęściej występują w linii (nie pojedynczo) mogą być dowodem na obecność pasożytów, jednak najlepiej jest dokładnie przeszukać każdy kąt, by je znaleźć. Małe plamy krwi na materacu lub pościeli (zazwyczaj pozostawione grupowo) oraz słodki i mdły zapach w pomieszczeniu także jest jednym z tropów.

Jak poradzić sobie z pluskwami?

Walkę z pluskwami można przeprowadzić na kilka sposobów, stosując m.in.:

– wysoką temperaturę (powyżej 45°C),

– niską temperaturę (-78°C),

– odkurzanie,

środki chemiczne do samodzielnego użytku,

profesjonalne usługi DDD.

Do zwalczania pluskiew należy podejść z należytą starannością, bowiem tylko to gwarantuje skuteczność. Dobrą wiadomością jest to, że giną one w wysokiej temperaturze i często wystarczy wyprać dane materiały (np. pościel, ubrania) w 60°C i wysuszyć je na gorąco. Taka czynność zabija nawet jaja pluskiew, dzięki czemu należy do najskuteczniejszych metod ich zwalczania. Podobnie działa zamrażanie – nie jest to jednak tak proste do wykonania w domowych warunkach, jeśli dotyczy większych przedmiotów (trudno zmieścić np. pościel w zamrażarce).

Przed zastosowaniem środka na pluskwy warto dodatkowo dokładnie oczyścić szczeliny z pomocą odkurzacza, a worek z urządzenia zamknąć w foliowe opakowanie i wyrzucić. W zaawansowanych przypadkach warto zwrócić się po pomoc do specjalistycznej firmy dezynsekcyjnej, która dopasowuje odpowiedni sposób zwalczania pasożytów. Warto wziąć pod uwagę to, że fachowcy zwykle używają silnych środków biobójczych, stosują wymrażanie pomieszczeń lub ich nagrzewanie – dobrze jest wtedy opuścić mieszkanie na pewien okres.

W jaki sposób wystrzegać się pluskiew łóżkowych?

Najlepszym środkiem zapobiegającym jest uważność i obserwacja. Przede wszystkim należy ostrożnie podchodzić do zakupu używanych mebli i innych akcesoriów domowych oraz do pobytu w hotelach. Po przyjeździe z wakacji warto dokładnie obejrzeć bagaż i szybko go wyprać. Regularne czyszczenie szczelin domowych oraz wymiana pościeli także może znacznie ograniczyć ryzyko pojawienia się pluskiew.

Pluskwa – mimo, że mała i niepozorna – może sporo namieszać. Warto wiedzieć, jak sobie radzić z nielubianymi gośćmi i skutecznie „wypraszać” ich z domu.

FB MIDAN DEZYNSEKCJA

KONTAKT

Skuteczne Zwalczanie Pluskwy domowej

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zwalczanie pluskwy domowej do prostych czynności nie należy. Wielu osobom wydaje się to trywialną czy wręcz banalnie prostą czynnością. Jednak w momencie  gdy sytuacja zmusza nas do podjęcia próby usunięcia pluskiew z mieszkania, zdajemy sobie sprawę, że nie jest to wcale proste zadanie a nawet proces, przez który jesteśmy zmuszeni przejść jeżeli chcemy zwalczyć wszystkie formy rozwojowe pluskiew w mieszkaniu i definitywnie wygrać tą wojnę. 

CHCESZ SPRÓBOWAĆ ZWALCZYĆ PLUSKWY NA WŁASNĄ RĘKĘ?

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym. Oferujemy sprawdzone preparaty na pluskwy, bomby zamgławiające, pułapki lepowe i sprawdzone, skuteczne opryski na pluskwy. Dodatkowo mogą Państwo nabyć u nas artykuły ochrony osobistej jak kombinezony, maski czy rękawiczki nitrylowe.  

Profesjonalne Zwalczanie Pluskwy Domowej

 

Potrzebujesz pomocy w zwalczeniu populacji pluskiew w swoim lokalu? Lepiej trafić nie mogłeś! Więcej informacji o odpluskwianiu w odnośniku pod spodem.

SKLEP USŁUGI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *