Domowe sposoby na pluskwy

DOMOWE SPOSOBY NA PLUSKWY

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że problem pluskiew domowych w wysoko rozwiniętych krajach, został całkowicie rozwiązany. Wiele osób nie miało pojęcia czym jest ani jak wygląda pluskwa. Jednak w związku z otwarciem granic pomiędzy wieloma państwami oraz wzrostem liczby ludności na różnych obszarach, insekty zaczynają powracać. Wiele osób gdy odkryje obecność pluskiew, uważa to za powód do wstydu. Zapewne ze względu na stereotyp mówiący, iż występują one tylko w zaniedbanych mieszkaniach. Nie jest to prawdą – insekty te mogą zostać przeniesione do domu na książce czy ubraniu, po tym jak jechaliśmy pociągiem czy spaliśmy w hotelu. Zaraz po dotarciu do naszego mieszkania, pluskwy rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Poznaj domowe sposoby, które pomogą Ci uporać się z tym problemem i wytępić pluskwy.

Co zabija pluskwy?

Jeśli chcemy pozbyć się pluskiew ze swojego domu, niestety wietrzenie i mrożenie pościeli czy nawet całych łóżek nie przyniesie pożądanego efektu. Dorosłe osobniki w niskiej temperaturze zapadają w hibernację, a ze względu na to, że chowają się pod powierzchnią materiału, wystawienie pościeli na wiatr nie sprawi, iż się ich pozbędziemy. Insekty te potrafią być bardzo uciążliwe, ponieważ stosunkowo niewiele zabiegów skutkuje ich permanentnym wybiciem. Wiele osób pyta czym zabić pluskwy? Jednak najłatwiejsze rozwiązanie stanowi skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD. Popularne ostatnimi czasy stało się też zapytanie czy ozonowanie zabija pluskwy? Mimo opinii głoszonych w internecie przez różnej jakości “specjalistów” ozon nawet w bardzo wysokim stężeniu nie zwalcza pluskwy domowej.

zwalczanie pluskiew

Drugą kwestią jest lokalizacja pluskiew w domu. Mitem jest to, iż żyją one jedynie w pościeli i materacach. Owszem – to środowisko lubią najbardziej, jednak te insekty mogą kryć się tak naprawdę wszędzie. Szukajmy pod listwami podłogowymi i dywanami, a także w zakamarkach mebli i urządzeń użytku domowego. Proces eliminacji pluskiew musimy zacząć od porządków – i to gruntownych. Jeśli chodzi o meble i podłogi – wszystko musimy bardzo dokładnie odkurzyć, dbając o to, aby dosłownie każdy zakamarek był czysty:

  • konieczne jest również dokładne odkurzenie łóżka w szczególności wszelkie szczeliny, szwy, łączenia materiału.
  • ubrania, firanki czy inne tkaniny, które można należy wyprać w temperaturze 60° Celsjusza. Po wyschnięciu wszystko należy dokładnie wyprasować.
  • pościel i pokrowiec materaca należy wyprać lub wyparować w temperaturze 60° C.
    Takie działanie pozwoli na skuteczne pozbycie się pluskiew i ich jaj z tych rzeczy. Jeśli poszewka na materacu była zasunięta, owadów nie powinno być w środku, natomiast jeśli materac nie został szczelnie zamknięty, trzeba zabezpieczyć temperaturą również sam materac.

Innym sposobem, który możemy wykorzystać w przypadku pościeli, jest użycie myjki parowej, wyposażonej w końcówkę do mebli tapicerowanych. Pozwala ona bardzo dokładnie wyczyścić materac, dając jednocześnie pewność pozbycia się insektów. Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich zabiegów, musimy je powtórzyć, aby nasz wysiłek nie poszedł na marne, a kolonia insektów się nie odrodziła.

Chcesz spróbować własnych sił w walce z pluskwami? Niezbędne będą do tego preparaty na pluskwy i pułapki monitorujące obecność. Wszelkie preparaty, akcesoria i inne środki niezbędne do usunięcia pluskiew z domu możesz zakupić w naszym e-sklepie! 

PLUSKWA DOMOWA JAK WYTĘPIĆ?

Środki na pluskwy

więcej

Pułapki na pluskwy

więcej

Zaraz po tym, jak zakończymy pierwszą serię generalnego sprzątania, powinniśmy rozejrzeć się po wnętrzu mieszkania i poszukać różnych szczelin lub ubytków w ścianach. Niewykluczone jest bowiem, iż pluskwy przechodzą do naszego lokalu z sąsiadujących mieszkań. Nie musi tak być – jednak warto zachować wszelkie środki ostrożności, aby zabezpieczyć mieszkanie. Wszelkie domowe sposoby na pozbycie się pluskiew wymagają systematyczności i konsekwencji – aby były skuteczne, muszą zostać przeprowadzone wielokrotnie
Jeśli po zastosowaniu wyżej opisanych sposobów i środków ostrożności pluskwy nadal powracają, niezwłocznie powinniśmy skonsultować się ze specjalistyczną firmą dezynsekcyjną, która w swoich działaniach wdraża IPM.

Wykwalifikowani pracownicy posiadają odpowiednie przeszkolenie, wiedzę i środki. Są w stanie skutecznie zwalczyć pluskwy. Pamiętajmy, iż w przypadku pluskiew niestety nie wystarczy jeden zabieg. Poszczególne sesje musi dzielić od siebie regularny odstęp. W sytuacji kiedy nie tylko w naszym mieszkaniu znajdują się pluskwy, ale również w sąsiadujących lokalach, najlepiej sytuację zgłosić do spółdzielni. Ma ona obowiązek podjęcia odpowiednich działań, w celu całkowitego wyeliminowania problemu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się spokojnym snem, bez obaw o bolesne ukąszenia po przebudzeniu.

Domowe sposoby na pluskwy

pluskwa i pluskwy, domowe sposoby na pluskwy

Jeśli populacja nie jest duża masz szanse na samodzielne pozbycie się ich ze swojego mieszkania.  Gdyby jednak powyższe domowe sposoby na pluskwy okazały się niewystarczające do całkowitego pozbycia się problemu, z pewnością  przyczynią się do szybszego i skuteczniejszego pozbycia się ich przez specjalistów. W takim przypadku nie zwlekaj i zamów usługę – dezynsekcja pluskwy. Pomożemy ci uporać się z tym problemem, jak również udzielimy instrukcji jak przygotować się do zabiegu oraz jak zabezpieczyć mieszkanie przed powrotem pluskiew od sąsiadów.

Profesjonalne zwalczanie pluskwy

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy z usunięciem pluskiew ze swojego mieszkania? A może chcesz dowiedzieć się więcej o zwalczaniu pluskwy? W odnośniku pod spodem znajdziesz wiele informacji o pluskwach, ich kryjówkach czy metodach dezynsekcji pluskwy. Jeżeli walka na własną rękę oraz babcine sposoby na pluskwy zawiodły koniecznie skorzystaj z usług firmy DDD. Nie zwlekaj, im szybciej zwrócisz się po specjalistyczną pomoc, tym szybciej i łatwiej będzie można wyeliminować twój problem. Oferujemy wszystkie najnowsze metody na zwalczanie pluskwy domowej. W naszych działaniach priorytety zawsze stanowią bezpieczne i skuteczne rozwiązania. 

SPECJALISTYCZNE USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Jak pozbyć się pluskiew?

więcej

Kontakt z nami

506270305

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *