Jak zwalczyć pluskwy domowe?

Pluskwy jak usunąć z mieszkania?

Pluskwy to zdecydowanie nieproszeni goście w naszym mieszkaniu. Te maleńkie pasożyty żywią się krwią ludzi lub zwierząt. Z tego powodu ich miejscem bytowania są przede wszystkim mieszkania w blokach, kina, teatry, środki komunikacji publicznej.

Jak poznać, że w mieszkaniu są pluskwy?

 

Nie jest to zadanie proste, ponieważ pluskwy żerują w nocy, w ciągu dnia są niewidoczne. Mitem jest, że występują tylko w mieszkaniach brudnych i zaniedbanych. Żywią się tylko krwią, więc otoczenie nie ma dla nich większego znaczenia. Objawem obecności pluskiew są widoczne na ciele ukąszenia, nie są bolesne, ale później pojawiają się zaczerwienienia i swędzenie.jak zwalczyc pluskwy domowe

 

Najczęściej gnieżdżą się i chowają w miejscach trudno dostępnych, np. szparach w podłodze, za meblami, w materacach, pod dywanami, za obrazami, w zasłonach. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i płaski kształt bez problemu przemieszczają się za pomocą kanałów wentylacyjnych, otworów przy instalacji gazowej. To właśnie dlatego zwalczanie pluskiew powinno obejmować wszystkie sąsiadujące mieszkania.

Usuwanie pluskiew – jak zwalczyć pluskwy domowe?

Odpluskwianie mieszkania nie jest łatwe i wymaga dużego nakładu pracy. Należy zacząć od bardzo dokładnego odkurzenia wszystkich zakamarków, a następnie użycia myjki parowej, pluskwy giną w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Odstraszająco na pluskwy działa zapach kurkumy oraz goździków. Można także zastosować ogólnodostępne środki chemiczne.

Jeżeli wszystkie te domowe sposoby nie przyniosą spodziewanych rezultatów, nie pozostaje nic innego, jak zlecenie usługi wyspecjalizowanej firmie, która zajmie się dezynfekcją mieszkania przy użyciu profesjonalnych środków. Jeżeli ktoś jednak ma ochotę spróbować swoich sił w walce z pluskwami zapraszamy do zapoznania z naszym asortymentem środków na pluskwy oraz pułapek.

 

 

PROFESJONALNE USŁUGI ZWALCZANIA SZKODNIKÓW

Specjalistyczne Odpluskwianie

506 270 305

Więcej informacji o pluskwach

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *